Артериальный пульс

Дослідження артеріального пульсу дає можливість спроможність отримати одержувати важливі поважні  відомості про роботу серця і стан достаток  кровообігу. Це дослідження проводиться в певному порядку ладі . Спочатку потрібно переконатися, що пульс однаково добре промацується на обох руках. Для цього пальпують одночасно обидві променеві артерії і порівнюють величину пульсових хвиль на правій і лівій руці (у нормі вона однакова).

Величина пульсових хвиль на одній руці може опинитися менше, ніж на іншій, і тоді говорять про різний пульс (pulsus differens). Він спостерігається при односторонніх однобічних аномаліях будови споруди або розташування артерії на периферії, її звуженні, здавленні пухлиною, рубцями etc. Різний пульс виникатиме не тільки не лише при зміні променевій артерії, але і при аналогічних змінах вищерозположених артерій - плечовою, підключичною, при здавленні крупних артеріальних стовбурів стволів у біля,в хворих з із  аневризмою аорти, пухлиною середостіння, загрудинним зобом, різким збільшенням лівого передсердя. При цьому може спостерігатися і запізнювання меншої по величині пульсової хвилі.

При різному пульсі подальше дальше його дослідження проводиться на тій руці, де пульсові хвилі промацуються краще. Визначаються наступні слідуючі властивості пульсу: ритм, частота, напруга напруження, наповнення, величина і форма.

Ритм. У здорової людини скорочення серця і пульсові хвилі слідують прямують один за одним через рівні проміжки часу, тобто цебто пульс ритмічний (pulsus regularis).

При розладах серцевого сердечного ритму пульсові хвилі слідують прямують через неоднакові проміжки часу і пульс стає неритмічним (pulsus irregularis). Досліджуючи пульс, можна виявити випадання окремих пульсових хвиль або їх передчасну появу, що характерний для екстрасистолії, а також виявити повну цілковиту або миготливу аритмію, коли пульсові хвилі йдуть через різні за тривалістю відрізки часу.

Частота

Частота пульсу в нормальних умовах відповідає частоті серцевих сердечних скорочень і рівна 60-80 скор/хвил. При тахікардії збільшується число пульсових хвиль в хвилину мінуту, з'являється появляється  частий пульс (pulsus  frequens ); при брадикардії пульс стає рідкісним рідким (pulsus rarus ).

Частоту пульсу підраховують підсумовують протягом 1 мин. Якщо пульс неритмічний, крім підрахунку його частоти слід визначити, чи відповідає число пульсових хвиль числу серцевих сердечних скорочень. При частих неритмічних скороченнях серця окремі систоли лівого шлуночку можуть бути настільки слабкими слабими, що вигнання в аорту крові зовсім не послідує, або її поступить вчинить так мало, що пульсова хвиля не досягне периферичних артерій. Різниця між числом серцевих сердечних скорочень і пульсових хвиль, підрахована протягом хвилини мінути, називається дефіцитом пульсу, а сам пульс - дефіцитним (pulsus deficiens). Чим більше дефіцит пульсу, тим більш неблагоприємно це позначається на кровообігу.

Напруганапруження . Напруга напруження пульсу визначається тією силою, яку потрібно прикласти тому, що досліджує для повного цілковитого здавлення пульсуючої артерії. Це властивість пульсу залежить від величини артеріального тиску тиснення систоли. Чим вище тиск тиснення , тим важче скрутний стиснути стискувати  артерію, - такий пульс називається напруженим, або твердим (pulsus durus). При низькому тиску тисненні артерія стискається стиску легко - пульс м'який (pulsus mollis).

Наповнення. Наповнення пульсу відображає відбиває наповнення досліджуваної артерії кров'ю, обумовлене у свою чергу своєю чергою, в свою чергу тією кількістю крові, яка викидається в систолу в артеріальну систему і викликає спричиняє коливання об'єму обсягу артерії. Воно залежить від величини ударного об'єму обсягу, від загальної спільної кількості крові

1 2 3 4

Похожие работы