Использование звуковых файлов для создания дидактических материалов

ВИКОРИСТАННЯ ЗВУКОВИХ ФАЙЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ 

Для створення звукових файлів, необхідних для створення презентацій, відеоматеріалів і відеофільмів, вчителеві треба уміти користуватися програмами аудіозапису.

Програма Звукозапис з набору стандартних програм Windows є простий редактор звукових файлів. З його допомогою можна записати звук з мікрофону або завантажити в нього звуковий файл з розширенням WAV (стандартний формат звукових файлів), щоб провести деяку обробку. Можливості обробки видно на рис. 1.

 Рис. 1. Ефекти програми Звукозапис

 Для запуску програми Звукозапис треба:

1. Включити комп'ютер.

2. Після запуску операційної системи Windows клацнути  мишею на кнопці ПУСК.

3. Вибрати Програми – Стандартні – Розваги – Звукозапис.

Якщо необхідно отримати звуковий файл за допомогою мікрофону, то порядок дій наступний:

1. Підключаємо мікрофон до спеціального входу. Зараз більшість комп'ютерів забезпечені входом для мікрофону на фронтальній панелі. Якщо такого немає, то треба знайти вхід на задній панелі ПК. Вхід для мікрофону має рожевий колір, окрім цього він помічений значком мікрофону (рис. 2).

 Рис

2. Гніздо для підключення мікрофону

 2. Щоб можна було вести запис з мікрофону, робимо так: Мій комп'ютер – Панель управління – Звуки і аудіопристрої – Аудіо – Гучність – Параметри – Властивості – Запис – ОК. Виходить вікноРівень запису (рис. 3). Виставляємо галочку на мікрофоні.

 Рис. 3. Рівень запису

 Не обов'язково йти таким шляхом, щоб вийти на рівень запису. Багато системних плат при запуску Windows виводять в трей значок гучномовця; клацнувши по ньому двічі, ми відразу потрапляємо у вікно Загальна гучність.

WAV (Wave) – «Хвиля» - стандарт «цифрового звуку». Файли такого формату є як би точними фотографіями початкового звуку, його цифровою копією [3], відрізняються великими розмірами (хвилина звучання може займати до 10-15МВ), проте на якість їх відтворення практично не впливає тип встановленої в системі звукової плати.

OGG Vorbis – новий безкоштовний кодер від групи незалежних розробників. У основі лежить алгоритм стискування, схожий з Мр3, але якість OGG набагато вища. Недолік – деякі програми обробки звуку, відеоредактори, апаратні плеєри не підтримують цей формат звуку.

Мр3 – формат стискування, при якому якість звуку зберігається на рівні, максимально наближеному до первинного, а розмір файлу в десятки разів менший, ніж у форматі WAV. Достоїнства Мр3 – поширеність, універсальність і прийнятний баланс якості і об'єму.

При виборі формату програма пропонує нам стандартне вікно збереження файлу, в якому вибираємо теку для збереження і ім'я файлу. На цьому створення звукового файлу закінчене і його можна використовувати в інших застосуваннях.

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные