Композиционные материалы в строительстве и архитектуре

ЗМІСТ

Вступ

1. Загальні відомості про композиційні матеріали

2. Склад і будова композиту

3. Оцінка матриці і упрочнителя у формуванні властивостей композиту

3. 1. Композиційні матеріали з металевою матрицею

3. 2. Композиційні матеріали з неметалічною матрицею

4. Будівельні матеріали - композити

4. 1. Полімери в будівництві

4. 2. Композити і бетон

4. 3. Алюмінієві композитні панелі

висновок

Список використаної літератури

ВСТУП

На початку XXI століття задаються питанням про майбутні будівельні матеріали. Бурхливий розвиток науки і техніки утрудняє прогнозування: ще чотири десятиліття тому не було широкого застосування полімерних будівельних матеріалів, а про сучасні "істинні" композити було відомо тільки вузькому кругу фахівців

Проте, можна припустити, що основними будівельними матеріалами також будуть метал, бетон і залізобетон, кераміка, скло, деревина, полімери. Будівельні матеріали створюватимуться на тій же сировинній основі, але із застосуванням нових рецептур компонентів і технологічних прийомів, що дасть вищу експлуатаційну якість і відповідно довговічність і надійність. Буде максимальне використання відходів різних виробництв, виробів, що відпрацювали, місцевого і домашнього сміття. Будівельні матеріали вибиратимуться по екологічних критеріях, а їх виробництво грунтуватиметься на безвідходних технологіях.

Вже зараз є велика кількість фірмових назв обробних, ізоляційних і інших матеріалів, які в принципі відрізняються тільки складом і технологією. Цей потік нових матеріалів збільшуватиметься, а їх експлуатаційні властивості удосконалюватися з урахуванням суворих кліматичних умов і економії енергетичних ресурсів Росії.

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Композиційний матеріал - неоднорідний суцільний матеріал, що складається з двох або більш за компоненти, серед яких можна виділити армуючі елементи, що забезпечують необхідні механічні характеристики матеріалу, і матрицю (чи єднальне), що забезпечує спільну роботу армуючих елементів.

Механічна поведінка композиту визначається співвідношенням властивостей армуючих елементів і матриці, а також міцністю зв'язку між ними. Ефективність і працездатність матеріалу залежать від правильного вибору початкових компонентів і технології їх поєднання, покликаної забезпечити міцний зв'язок між компонентами при збереженні їх первинних характеристик.

В результаті поєднання армуючих елементів і матриці утворюється комплекс властивостей композиту, що не лише відбиває початкові характеристики його компонентів, але і включає властивості, яких ізольовані компоненти не мають. Зокрема, наявність меж розділу між армуючими елементами і матрицею істотно підвищує тріщиностійкість матеріалу, і в композитах, на відміну від металів, підвищення статичної міцності призводить не до зниження, а, як правило, до підвищення характеристик в'язкості руйнування.

Переваги композиційних матеріалів:

висока питома міцність

висока жорсткість (модуль пружності 130. 140 ГПа)

висока зносостійкість

висока втомна міцність

з КМ можливо виготовити розміростабільні конструкції Причому, різні класи композитів можуть мати одним або декілька переваг. Деяких переваг неможливо добитися одночасно.

Недоліки композиційних матеріалів

Більшість класів композитів (але не усе) мають недоліки:

висока вартість

анізотропія властивостей

підвищена наукомісткість

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы