Самомассаж, массаж головы и пальцев и кисти рук

План.

Вступ.

1. Масаж голови.

2. Самомасаж.

3. Основні прийоми масажу пальців і кисті

Список використаної літератури


Вступ 

Масаж - один з якнайдавніших способів лікувальної дії. Корінь цього слова - арабський: «мас» означає злегка натискати. Суть справи тут в тому, що, розминаючи шкіру і підшкірні тканини, ми поліпшуємо роботу шкіри, підшкірних пітних і сальних залоз, кровоносних судин, м’язів, активізуємо закінчення нервів, підвищуємо тонус всього організму. Розтираючи забиту частину тіла, погладжуючи особу у момент утомленості і навіть чухаючи в потилиці, ми, самі того не знаючи, робимо собі масаж. Але, зрозуміло, це лише початкові рухи - існують детально розроблені схеми масажу всього тіла з лікувальними, гігієнічними (косметичними), спортивними цілями. Уміння робити масаж і самомасаж - це вельми корисний навик.

1. Масаж голови

Ми в цьому розділі будемо говорити тільки про масаж волосистої  частини  голови.    Такий  масаж   допомагає поліпшити  стан  волосся,  позбутися  лупи, усилити зростання волосся. Але не тільки. Ви, напевно, знаєте про акупунктурні точки - особливі чутливі точки, розташовані по поверхні тіла і пов’язані з внутрішніми органами, - на них фахівці впливають акупунктурою або спеціальним точковим масажем. Багато з цих точок розташовані на волосистій частині голови. Роблячи загальний масаж, ми, можливо, навіть не помічаючи того, активізуємо ці точки і через них стимулюємо роботу внутрішніх органів

Тому масаж голови надає загальнозміцнюючу, стимулюючу дію на весь організм. Наприклад, умілий масаж знімає втому, головний біль, знижує тиск. Якщо ви побували в кріслі в кваліфікованого масажиста, вас не доведеться більше агітувати за масаж. Це справжня насолода, що приносить всьому тілу спокій і приємне розслаблення. Коли вам доведеться знову звернутися до послуг професійного масажиста, постарайтеся запам’ятати, що ж він, власне, робить з вашою головою.

Втім, масажуючу дію надає і розчісування волосся. В цілях масажу рекомендуємо розчісувати голову спочатку гребенем, потім щіткою. Ви також масажуєте голову під час миття.

Проте цього мало. Радимо вам кожного разу перед миттям голови робити самомасаж. Знання масажних рухів знадобиться вам, коли ви будете втирати у волосся лікувальні склади (про це далі).

Масажисту треба пам’ятати, що шкіра на волосистій частині голови вельми товста, вона пронизана великою кількістю сальних залоз. Під шкірою розташований шар сухожиль, що покривають голову у вигляді шолома. Спереду сухожильний шолом йде вгору під лобом від надбрівних дуг, ззаду прикріплений до потиличної кістки. На лобі розташований лобовий м’яз, на потилиці - потилична. Ці плоскі м’язи зсовують шкіру голову вперед і назад.

Спершу - декілька загальних правил. Не розтирайте поверхнево шкіру, а придавлюйте її до кістки і лише після цього зсовуйте круговими або прямими рухами, немов промацуючи, розминаючи і розтираючи, весь час відчуваючи кістку.

Масаж починається з легенів, погладжуючих рухів - шкіру голови треба немов би прогріти, пром’яти. Поступово дія пальців посилюється, а в кінці масажу знову слабшає, закінчуючись легенями, ніжними дотиками. Перші сеанси масажу повинні бути більш

1 2 3 4 5

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные