Вода и её очистка

План 

Джерела забруднення внутрішніх водоймищ     

Методи очищення стічних вод         

Питна вода  

Водопідготовка    

Висновок     

Список літератури        

 

Джерела забруднення внутрішніх водоймищ

Під забрудненням водних ресурсів розуміють будь-які зміни фізичних, хімічних і біологічних властивостей води у водоймищах у зв'язку з скиданням в них рідких, твердих і газоподібних речовин, які заподіюють або можуть створити незручності, роблячи воду даних водоймищ небезпечною для використання, завдаючи збитку народному господарству, здоров'ю і безпеці населення.

Забруднення поверхневих і підземних вод можна розподілити на такі типи:

• механічне - підвищення змісту механічних домішок, властиве, в основному, поверхневим видам забруднень;

• хімічне - наявність у воді органічних і неорганічних речовин токсичної і нетоксичної дії;

• бактерійне і біологічне - наявність у воді різноманітних патогенних мікроорганізмів, грибів і дрібних водоростей;

• радіоактивне - присутність радіоактивних речовин в поверхневих або підземних водах;

• теплове - випуск у водоймища підігрітих вод теплових і атомних електростанцій.

Основними джерелами забруднення і засмічення водоймищ є недостатньо очищені стічні води промислових і комунальних підприємств, крупних тваринницьких комплексів, відходи виробництва при розробці рудних копалин; води шахт, копалень, обробці і сплаві лісоматеріалів; скидання водного і залізничного транспорту; відходи первинної обробки льону, пестициди і так далі Забруднюючі речовини, потрапляючи в природні водоймища, приводять до якісних змін води, які, в основному, виявляються в зміні фізичних властивостей води, зокрема, поява неприємних запахів, присмаків і т. д. ; в зміні хімічного складу води, зокрема, поява в ній шкідливих речовин, в наявності плаваючих речовин на поверхні води і відкладанні їх на дні водоймищ.

Виробничі стічні води забруднені, в основному, відходами і викидами виробництва. Кількісний і якісний склад їх різноманітний і залежить від галузі промисловості, її технологічних процесів; їх ділять на дві основні групи: неорганічні домішки, що містять, в т. ч

і токсичні, і отрути, що містять.

До першої групи відносяться стічні води содових, сульфатних, азотно-тукових заводів, збагачувальних фабрик свинцевих, цинкових, нікелевих руд і так далі, в яких містяться кислоти, луги, іони важких металів і ін. Стічні води цієї групи, в основному змінюють фізичні властивості води.

Стічні води другої групи скидають нафтопереробні, нафтохімічні заводи, підприємства органічного синтезу, коксохімічні і ін. У стоках містяться різні нафтопродукти, аміак, альдегіди, смоли, феноли і інші шкідливі речовини. Шкідлива дія стічних вод цієї групи полягає головним чином в окислювальних процесах, унаслідок яких зменшується вміст у воді кисню, збільшується біохімічна потреба в нім, погіршуються органолептичні показники води.

Нафта і нафтопродукти на сучасному етапі є основними забруднювачами внутрішніх водоймищ, вод і Морея, Світового океану. Потрапляючи у водоймища, вони створюють різні форми забруднення: плаваючу на воді нафтову плівку, розчинені або емульговані у воді нафтопродукти, що осіли на дно важкі фракції і так далі При цьому змінюється запах, смак, забарвлення,

1 2 3 4 5 6 7 8