Водоснабжение и канализация автотранспортных предприятий

План

1. Внутрішнє водопостачання. Каналізація

2. Особливості систем виробничого водопостачання

3. Вимоги до якості води в системах виробничого водопостачання і методи його забезпечення

 

 

 

1. Внутрішнє водопостачання. Каналізація

Внутрішня водопровідна і каналізаційна мережа станцій обслуговування зазвичай не відрізняється від мереж, вживаних на аналогічних промислових підприємствах. Виключенням є ділянка миття автомобілів, кількість і якість споживаної води на якому буде вказана нижче. Мийний майданчик необхідно обладнати водорозбірними кранами для шлангів, оскільки навіть за наявності автоматичного мийного устаткування виникає потреба в додатковому митті. Якщо миття шасі виробляється ручним способом, то кран водопроводу високого тиску або кнопку, що приводить в дію насоси, слід розташувати на відстані, доступному для робітника, що тримає в руках шланг. Струмінь води, що подається під тиском 6-7 кгс/см2, може представляти небезпеку для людини, що виявилася на її шляхи, а вода, що подається під ще більшим тиском, - заподіяти серйозну травму.

Для водопровідного устаткування інших приміщень станції обслуговування необхідний тиск витікання складає 5 м вод. ст. Виключенням може бути також кабіна забарвлення з водяним відділенням, необхідний тиск води для якої вказується в її паспорті або заводському проспекті. Водопровід виготовляють з оцинкованих сталевих труб і в технологічних приміщеннях розміщують відкрито, при необхідності заглибивши його у виготовлені в підлозі канавки.

У приміщенні, призначеному для ремонту автомобілів, немає необхідності виготовляти сливи в підлозі, оскільки вони не зможуть осушувати що не має ухилу пів. Занесені автомобілями бруд і масло засмічують сливи і не дають стекти тій невеликій кількості води, яка збирається на підлозі ремонтного цеху. З таких же міркувань не рекомендується встановлювати сливи і в підлозі ремонтних канав. Для осушення канави краще всього виготовити в ній водозбірник. Там, де технологія передбачає постійне використання води (у майстернях по ремонту акумуляторних батарей і шин, в приміщенні для миття деталей), видалення стікаючої води необхідно забезпечити за допомогою похилої підлоги і зливів. Осушення мийного майданчика здійснюють за допомогою відкритих або покритих гратами жолобів, що легко відкриваються. Це дозволяє швидко ліквідовувати засмічення. Канал із замкнутим перерізом можна застосовувати тільки для виведення води з приміщення для миття автомобілів

При цьому він має бути виготовлений обов'язково із сталевої труби.

Стічні води залежно від їх характеру виводять з будівлі по двох різних системах. Лужні і кислотовмісні води відводять по глиняних, а усі стічні води - по азбоцементних трубах. У компресорній і інших місцях, схильних до вібрації або осідання, слід використовувати як стічних жарові труби з литої сталі.

 

2. Особливості систем виробничого водопостачання

Розрізняють наступні системи виробничого водопостачання (тут П - виробництво; НС - насосна станція; ОС - споруди по очищенню стічних вод; Про - охолоджувач) :

1. з прямоточним використанням води (мал. 1);

2. з послідовним використанням води (мал. 2);

3. з оборотом води : система оборотного водопостачання (мал. 3, а), що охолоджує; технологічна система оборотного водопостачання (мал. 3, б); змішана (що охолоджує і технологічна) система оборотного водопостачання (мал. 3, в).

 

Мал. 1. Схема системи прямоточного використання води       Мал. 2. Схема системи послідовного використання води

 

 

Мал. 3. Схема системи оборотного використання води

 

Приведені три основні схеми оборотного водопостачання застосовуються відповідно до призначення води у виробництві. Якщо вода є теплоносієм, і в процесі використання лише нагрівається не забруднюючись, то застосовують схему а. Якщо вода служить середовищем що транспортує, поглинає або екстрагує

1 2 3 4 5 6 7

Похожие работы