Аналіз ринку хліба

План

1. Загальна характеристика ринку

2. Аналіз стану галузі

І. Аналіз ринку продукції галузі.

ІІ. Аналіз ринку основної сировини і матеріалів, які використовуються підприємствами галузі.

ІІІ. Аналіз ринку техніки та технологій.

ІV. Аналіз ринку фінансових ресурсів

V. Аналіз ринку праці.

1. Загальна характеристика ринку

Хліб — продукт, випечений з тіста, яке приготовлене згідно з відповідними рецептами і технологічними режимами. Маса окремого виробу перевищує 500г.

Залежно від виду борошна, яке використовується для приготування тіста, хліб поділяється на житній, пшеничний, житньо-пшеничний і пшенично-житній; від спо­собу випікання — фермовий і подовий; від рецептури — простий і поліпшений.

Хліб з житнього борошна. До простих видів хліба з житнього борошна належать: хліб з оббивного, з обдирного та із сіяного борошна. Поверхня хліба з сіяного борошна, як правило, гладенька, з оббивного — шорстка, з наколеннями або без них; колір від світло-коричневого (сіяного) до темно-коричневого (оббивного). Вологість хліба коливається в межах 43—53%, пористість — від 45 до 60%, кислотність — від 7 до 13°. Хліб з нижчих сортів борошна характеризується вищою вологістю і кислотністю і меншою порис­тістю. Дещо меншу вологість і пористість мають подові види хліба.

В рецептуру поліпшених видів житнього хліба входить солод, патока, мо­лочна сироватка, прянощі. Найбільш поширеними різновидами поліпшеного житнього хліба є такі: житній, житній заварний обдирний і оббивний, Мос­ковський, Шахтарський.

Хліб житній виготовляють з обдирного борошна. В рецептуру входять пато­ка та молочна суха сироватка. Випікають його фермовим і подовим способами

Хліб житній заварний готують з обдирного або оббивного борошна і солоду у співвідношенні 95 до 5. В його рецептуру входить також кмин. Хліб випікають фермовим способом. Вироби мають темний колір м'якушки і скоринки. Це пояснюється тим, що приблизно 10% всієї кількості борошна заварюють во­дою, температура якої досягає 95—97° С. Поверхня хліба з наколеннями або без них, обсипана кмином або анісом. Хліб має приємний запах і солодкуватий смак.

Для приготування Московського хліба використовують житнє оббивне борошно і житній солод у співвідношенні 93 до 7, патоку, кмин. Тісто для цього хліба го­тують запарним способом. Спосіб випікання хліба — фермовий. Вироби мають темний колір. Особливо темною є скоринка. Завар­ний спосіб приготування тіста і прянощі на­дають хлібу характерного запаху, солодку­ватого смак.

Хліб Шахтарський належить до українського національного хліба. Його ви­готовляють з борошна житнього обдирного. В рецептуру входять патока, цукор, коріандр, гвоздика. Спосіб випікання — подовий.   Вологість поліпшених назв хліба від 43. Вологість поліпшених назв хліба від 43 до 53%, кислотність — 7—13°, пористість — 50—58%.

Хліб з  житньо-пшеничного борошна. У ньому переважає житнє борош­но. За рецептурою поділяється на простий і покращений.

Найбільш поширеним простим житньо-пшеничним хлібом є хліб з оббив­ного борошна. Для його приготування використовують борошно житнє оббивне і пшеничне оббивне у співвідношенні 60 : 40.

Хліб Дарницький виго­товляють з суміші борошна житнього обдирного і пшеничного 1-го сорту в співвідношенні 60 : 40.

До поліпшених видів хліба з житньо-пшеничного борошна належать такі: Бородінський, заварний житньо-пшеничний, хліб з кмином, хліб Любительський, Делікатесний, Петльований, Тернопільський та ін.

Хліб Бородинський виготовляють з борошна житнього оббивного, пшенич­ного 2-го сорту

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні