Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів

ПЛАН

 

АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ ТА НЕПРАВИЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Нормальне положення жіночих статевих органів

КЛАСИФІКАЦІЯ АНОМАЛІЙ ПОЛОЖЕННЯ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Зміщення матки по вертикальній осі (вверх і вниз)

Зміщення матки по горизонтальній осі

Опущення та випадання матки і вагіни (descensus uteri et vagina)

Зміни в статевих органах при їх опущенні

Виворіт матки (inversio uteri)

АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Аномалії розвитку матки та вагіни

Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів

Нормальне положення жіночих статевих органів

 Матка, а разом з нею яєчники та маткові труби, мають фізіологічну рухливість, хоча екскурсія матки є обмеженою. Фізіологічна рухливість матки сприяє нормальному перебігу вагітності і пологів, а також створює умови для правильного функціонування статевого міхура та кишечника. Обмежена рухливість матки або повне обмеження її рухливості є патологічним явищем, яке виникає внаслідок наступних захворювань: запальних процесів, пухлин матки, яєчників, запущенні форми раку).

 Надмірна рухливість матки залежить від зниженого тонусу останньої та її зв'язкового апарату і належить до патології.

 При бімануальному обстеженні матку можна змістити в деяких межах вверх, вниз, допереду, дозаду, вправо і вліво, але після цього вона знову повертається в початкове положення. Положення статевих органів змінюється з віком. В дитинстві матка розміщується вище входу в малий таз. В старечому віці, в зв'язку з атрофією статевих органів, матка розміщується глибоко в тазу, відхиляючись дозаду.

 Типовим прийнято вважати положення статевих органів у здорової, невагітної жінки, яка займає вертикальне положення, при ненаповнених сечовому міхурі і прямій кишці: матка при цьому положенні знаходиться в центрі малого таза на однаковій віддалі від симфізу та крижів, від правої та лівої стінки тазу. Дно матки не виступає вище порожнини входу в малий таз, вагінальна частина шийки матки і зовнішнє вічко шийкового каналу знаходяться приблизно в одній площині, що проходить через спінальну лінію.

 Дно матки обернено допереду та доверху, вагінальна частина - донизу і дозаду, зовнішнє вічко цервікального каналу дотикається до стінки вагіни в ділянці заднього склепіння

При такому положенні матки тіло і шийка находиться в одній площині (anteversio) з тупим кутом, відкритим допереду (anteflexio).

 Вагіна знаходиться в порожнині малого таза і розміщується косо в напрямку донизу і допереду, доверху і дозаду. Передня та задня стінки вагіни з'єднуються на рівні заднього склепіння. Маткові труби виходять від верхньобокових відділів матки. Розміщуючись в верхніх відділах широкої зв'язки, вони йдуть горизонтально в напрямку бокових стінок таза: на рівні яєчників вигинаються вниз і дозаду, внаслідок чого їх ампулярні кінці наближаються до яєчників.

 Яєчники розташовуються в задніх листках широкої зв'язки і прилягають до очеревинного покриву задньої стінки малого таза.

 Сечовий міхур розміщується позаочеревинно, своєю основою прилягає до передньої стінки вагіни, уретра проходить в товщі середньої та нижньої третин вагіни. При нормальному положенні матки передня її поверхня дотикається до сечового міхура. Пряма кишка розташовується позаду вагіни. Внизу між прямою кишкою та стінкою вагіни знаходяться м'язи і фасції промежини, в середній частині - рихла клітковина (septum recto-vaginale). Верхня частина задньої поверхні вагіни покрита очеревиною, що вистиляє прямокишково-матковий простір (excavatio recto-uterina).

КЛАСИФІКАЦІЯ АНОМАЛІЙ ПОЛОЖЕННЯ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні