Апатія

Апатія – стан, що характеризується тимчасовим емоційним і фізичним занепадом. В принципі не буває людей, яких би час від часу не відвідувала апатія. Ось тільки відносяться до неї по-різному. Хтось сприймає її з вдячністю, хтось боїться цих станів, як вогню, хтось починає посиленого лікуватися – від чого?

Звідки береться апатія?

Рушійною силою життєвої активності виступають емоції. Саме наявності емоцій ти зобов'язана тим, що не просто розплющуєш вранці очі і йдеш на роботу, а бігти туди із задоволенням, передчуваючи і першу уранішню чашку кави, і іскрометну перестрілку з колегами, смачний денний обід, врешті-решт, закінчення робочого дня і подальші після зустрічі, прогулянки, побачення, відпочинок. Але людина влаштована так, що не може без кінця емоціонуровати. Більш того, якщо у людини закінчуються сили, притупляються емоції. І, навпаки, тривале життя без позитивних емоцій рано чи пізно наводить до знесилення. Якщо в якісь періоди життя ми надмірно розпліскуємо емоції, в організмі утворюється енергетичний дефіцит, а аби поповнити його потрібна пауза. Ось в такі моменти зазвичай і з'являтися апатія.

Інколи через апатію працює інтуїція, підказуючи – те, що ти задумала не піде на користь. Ілзе збиралася поїхати з друзями на хутір, але напередодні поїздки на неї навалилася страшна апатія. Вранці дівчина навіть око не змогла розплющити і проігнорувала телефонні дзвінки друзів. А на трасі в машину, в якій їхала компанія, в'їхала вантажівка. Ніхто не загинув, але місце де зазвичай любила сидіти Ілзе було знесене повністю капотом вантажівки. Добре, що дівчина пішла за своїм станом, а не стала з ним боротися.

 

Частенько апатія настає ледве раніше за важливу подію і стає періодом накопичення сил. Ось, наприклад, відпустка. Ти планувала його за підлога-роки

Скрупульозно вибирала куди б поїхати, опитувала знайомих, годинами пропадала на сайтах туристичних фірм. Оббігала всі магазини у пошуках необхідних для поїздки речей. У останній робочий день закотила веселу вечірку. . Що це? Апатія! Активно готуючись до поїздки ти вичерпала весь ресурс емоцій, а нових доки не отримала. Ну і не розстроюйся. Просто «донеси» себе до літака, ступиш на пляж і апатія розсіятися, як дим.

Тимчасової апатії боятися не варто. Незрідка люди плутають апатію з депресією і перебільшують важливість свого стану. Це вірний спосіб дійсно загнати себе в хворобу. Доведено, що багатократне повторення фрази «я хворий» підкошує імунітет. Уяви, що буває з тими, хто зловживає вираженням «у мене депресія». Але якщо ти перебуваєш в апатичному стані більше місяця звернися до лікарки і психотерапевта, можливо апатія – складова частина серйознішого захворювання.

У які періоди життя нас найчастіше відвідує апатія?

• Ранньою навесні, як наслідок авітамінозу і дефіциту сонячної енергії.

• Після важкої хвороби, як результат енергетичного спаду.

• Після тривалого емоційного і фізичного підйому, наприклад черги свят і вечірок.

• Після виконання і здачі відповідальної роботи.

• У передодні довгожданих подій, коли все вже підготовлено і ось-ось повинно відбутися. Напередодні весілля, відпустки, поїздки, захисту диплома і так далі

1 2

Схожі роботи