Cтабілізація грошової одиниці в Україні з 1996 року

План

Вступ. 3

1. Гривня - грошова одиниця незалежної України. 4

2. Підсумки впровадження гривні для економіки. 7

Висновки. 11

Список використаної літератури. 13


Вступ

Українські гривні – не тільки грошові знаки. На них, у них – наша істо­рія і наш загнаний колись у підпілля, але збережений патріотизм.

Найменування грошової одиниці виникає, як правило, історично. Навіть коли молоді держави створюють нові грошові системи, назви для своїх грошових одиниць (національних валют) вони шукають в своїй історії чи в історії корінної нації відповідної країни. Так, зокрема, поступила Україна. Нову національну валюту рішенням Верховної Ради України названо гривня.

 

1
Гривня - грошова одиниця незалежної України.

Посилення в 1995 році й першій половині 1996 року стабілізаційних процесів в економіці, зокрема значне зниження темпів інфляції, істотне призупинення спаду виробництва, стабілізація курсу українського рубля до іноземних валют, зростання доходів населення, створили належні умови для впровадження гривні, що відповідно до Конституції України є грошовою одиницею нашої держави. У самий короткий строк цю норму Конституції України було повністю реалізоване.

Головними завданнями грошової реформи були: заміна тимчасової грошової одиниці - українського рубля - на національну валюту - гривню; зміна масштабу цін; створення стабільної грошової системи й перетворення грошей у важливий стимулюючий фактор економічного й соціального розвитку. Це передбачало закріплення фінансової стабільності, що зложилася напередодні грошової реформи, прискорення розрахунків, залучення в банківську систему надлишкової готівки, забезпечення стабільності національної валюти.

Уперше за всю історію України проведені цивілізована неконфіскаційна грошова реформа й забезпечена недоторканність наявних перед реформою грошових заощаджень населення.

Вибір прозорого варіанта й безконфіскаційного типу грошової реформи був обумовлений необхідністю: забезпечення повної довіри населення до нової національної валюти й, як результат, - довіри до політики Уряду й економічних реформ, які воно проводить; утримання стабільності на грошовому, споживчому й валютному ринках України; запобігання спекулятивних операцій при обміні рублів на гривні.

Указ Президента України про її впровадження майже збігся в часі з урочистою оцінкою п'ятої річниці Незалежності України 24 серпня 1996 року. 25 серпня цього ж року у всіх засобах масової інформації був оголошений Указ Президента України Леоніда Кучми "Про грошову реформу в Україні".

Відповідно Указу Президента України грошова реформа в нашій державі проводилося від 2 до 16 вересня 1996 року з оптимальними зручностями для населення й без значних соціальних конфліктів.

 У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано в гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ і організацій, а також внески громадян. Карбованцеві внески населення було перераховано в гривні за курсом 100000 рублів за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій з вільним їхнім використанням у гривнях.

У період проведення грошової реформи жителі й гості України могли вільно розпоряджатися наявними рублями - купувати товари, оплатити всі види послуг, розміщати на внески в банки, здійснювати інші платежі й при бажанні обмінювати рублі на гривні.

Протягом 15 днів - від 2 до 16 вересня 1996 року - у наявному обороті одночасно вільно використалися як гривні, так і рублі з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні