Декоративна косметика, її види та значення
ПЛАН
Вступ
Загальна класифікація і характеристика асортименту косметичних товарів
Характеристика асортименту декоративної косметики
Декоративна косметика для губ
Декоративні засоби для очей
Декоративні засоби для нігтів
Список літератури
Вступ
У останні десятиліття споживання косметичних товарів у всьому світі, у тому числі і в нашій країні, зростає. На російському ринку з'явилася величезна кількість нових товарів з новими споживчими властивостями, багато невідомих раніше фірм, як зарубіжних, так і російських. Широкий асортимент, різноманітність косметичної продукції, звичайно ж, є позитивним чинником, але частенько вводить нас в утруднення при вибиранні того або іншого засобу. Інтенсивна і не завжди добросовісна реклама часто вводить в оману споживачів. На жаль, у вітчизняних публікаціях оцінку косметичних товарів часто дають не фахівці, а, як правило, журналісти, грунтуючись на своєму споживчому досвіді.
Асортимент засобів декоративної косметики, що виробляються промисловістю, різноманітний і включає наступні види виробів: тональні засоби, пудру, рум'яна, губні помади і блиски для губ, тіні для повік, туш для вій, олівці для очей, олівці для брів, лаки для нігтів. По кількості продукції, що випускається, декоративна косметика займає одне з провідних місць в загальному обсязі виробництва косметичних засобів.
Декоративна косметика є невід'ємною частиною життя жіночого товариства. Вона допомагає підкреслити красу жіночої особи, надати йому індивідуальність і приховати дрібні недоліки. Косметика дозволяє нам бути ближче до зовнішнього ідеалу і почувати себе упевненіше.
Про красу і здоров'я слід піклуватися щодня і систематично. Адже як і раніше залишаються в силі мудрі слова афоризма де Ленкло: "Немає негарних жінок. Є тільки жінки, які не уміють зробити себе красивим"
Загальна класифікація і характеристика асортименту косметичних товарів
До косметичних товарів відносяться засоби (речовини або препарати), призначені для нанесення на тіло людини з метою очищення, захисту і надання привабливому зовнішньому вигляду. Косметичні засоби можуть мати профілактичну дію, але ніколи - лікувальним. Останні повинні призначати лікарі, а не вибирати самі споживачі.
Єдина загальновизнана класифікація косметичних товарів нині відсутня. Не розроблений стандарт по класифікації і термінології косметичної продукції. Чітку класифікацію косметичних засобів провести дуже складно. Він грунтується зазвичай на властивостях, заявлених виготівником і нерідко перебільшених в рекламних цілях.
До загальних ознак класифікації слід віднести призначення, функціональна дія косметики: гігієнічне, косметичне, декоративне, захисне, лікувально-профілактичне і спеціальне (таблиця. 1). Тут слід орієнтуватися на їх головну функцію.
Загальна класифікація косметичних засобів
Таблиця. 1
Класифікаційна ознака Класифікаційне угрупування Види косметичних засобів
Функціональна дія Гігієнічні (що очищають)
Косметичні (зволожуючі, живлячі, тонізуючі та ін. )
Декоративні
Захисні
Лікувально-профілактичні
Спеціальні Мило, шампуні
Креми, лосьйони, бальзами, перспіранти
Пудра, помада
Креми для рук і тіла
Зубні пасти
Депілятори
Консистенція Рідкі