Діяльність Директорії

План

Встановлення влади Директорії.  

Держави Антанти і Директорія.  

Зусилля Директорії по удержанню влади.  

Варшавський договір.  

Ризький договір.  

Використана література.  


Встановлення влади Директорії.

Після зречення гетьмана Дире­кторія, утворена у листопаді, фактично прийшла до влади.

18-го грудня 1918 року Директорія УНР урочисто вступила до  Києва. На Софійській площі відбувся молебень і військова парада. 26-го грудня створено уряд УНР під головуванням В. Чехів-  ського (УСДРП).

Становище нової влади було дуже тяжке. Та велика армія  повстанців, що забезпечила тріюмфальний рух на Київ. розтанула  з такою ж швидкістю, з якою створилась. Масу її давали селяни, які,  поваливши гетьманський режим, поспішали додому, щоб ділити.   панську землю (Центральна Рада рішенням від 26 грудня 1918 року  ухвалила закон про передачу поміщицької землі селянам без викупу).   Україна була оточена ворогами з усіх боків. На заході стояли польські війська, які переважали українські кількістю і якістю. Негайно,  після повалення гетьманату, посилився рух советських військ на  Україну, На південносхідньому кордоні зростали російські анти-  большевицькі сили під командою генерала Денікіна. Південна смуга,  з Одесою, Миколаєвом, Херсоном, була зайнята французами. Український уряд не мав спільників, не мав підтримки. Німецька та австро-угорська армії, які, згідно з мировим договором з Антантою, мали  охороняти Україну від большевиків, поки Антанта не перебере на  себе окупацію, нездатні були до боротьби

Вони теж розклалися і раптом обернулися на збіговисько озброєних людей. По всій Україні  німецьке військо тримало «невтралітет», солдати здавали зброю,  амуніцію й шукали нагоди до виїзду.

Становище уряду було тяжке й тому, що всередині його не було  єдности, не було спільної лінії в політиці. Єдине, що на перших кроках об'єднувало уряд, була боротьба проти Гетьмана та його уряду.   Директорія, як згадано вище, оголосила Гетьмана поза законом, і кожний громадянин, що зустрів би його, повинен був арештувати його  і передати в руки республіканських властей. Частина гетьманських міністрів була заарештована, інші виїхали або перейшли в підпілля.   Арештовано й вивезено до манастирів — митрополита Антонія (Храповицького), єпископа Євлогія та кількох православних священиків.   Тоді в Україні не було ще окремої Української Церкви, і ці арешти  справили дуже негативне враження. Значну частину службовців  звільнено. Був проект зліквідувати Українську Академію Наук, «як  витвір гетьманату». Декрети гетьманського уряду занульовано.

Заборонено вживати російську мову. Наказано заміниті: російські  вивіски на крамницях та картки на дверях — українськими і т. п.   Захисників гетьманату, яких взято в полон, ув'язнили — частину  в Дарниці (останнє місце боїв за Київ), а більшу частину в Києві,  в будинку Центральної Ради. "'

Політична структура України була така: представники політичних (соціялістичних) партій, на початку грудня 1918 року, ухвалили,  що найвища влада належить Директорії з п'ятьох осіб (В. Винниченко голова, С. Петлюра, О. Андрієвський, Ф. Швець та А. Макаренко),  а законодавча влада належить Трудовому Конгресові, «обраному трудовим населенням, без участи поміщиків та капіталістів». Така структура, природно, давала привід ворогам України обвинувачувати Директорію в “большевизмії”.

Прихід Директорії до

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні