Гіперактивна дитина

Динамічна гімнастика для новонароджених

Інструкція для батьків

Якщо у Вас немає можливості отримати уроки безпосередньо у інструктора по навчанню динамічній гімнастиці для немовляти, то можна запропонувати Вам декілька найпростіших, але дуже ефективніших вправ із немовлями. Вони є основоположними вправами в складнішому комплексі динамічних вправ.

Перш, ніж Ви почнете займатися з новонародженим малюком, Вам необхідно ознайомитися з Технікою безпеки, яка не тільки забезпечить Ваші заняття, але і додасть упевненість в правильності дій і кількості навантажень.

Техніка безпеки

1. Ви повинні знаходитися в тонкому психо-емоційоному зв'язку з своєю дитиною. Це означає, що, з одного боку, Ви не форсуєте події і робите лише ті вправи, які робити не боїтеся, довіряючи собі, своїй інтуїції. З іншого боку, Ви уважно прислухаєтеся до м'язової реакції Вашого малюка. Його – тіло – найголовніший цензор допустимого навантаження, яке Ви йому даєте при заняттях.

2. Потрібно пам'ятати, що малюк ще в утробі мами активно тренує свою скелетно-м'язову систему: крутиться, крутиться, брикає. З'являючись на світло, він має достатньо сильні м'язи, які успішно захищають сухожилля і суглоби від травм. Тому гімнастику бажано починати робити з малюком з 7-9 дня після народження. Це безпечніше.

Якщо ці заняття починати пізніше (на 3 або 5 місяці життя, що теж можливо), то до цього часу багато м'язів опиняться недостатньо розвиненими для того, щоб утримувати тільце малюка, що вже підросло і поважчало.

3. Як визначити, що навантаження не перевищує допустимого?

Наприклад, Ви робите вправи на ручки. М'яко підводячи малюка за ручки «в повітря», Ви відчуваєте, що ручки малюка напружені – вони в тонусі. Через дуже невеликий час Ви відчуєте, що ручки малюка і пальчики, які обхвачують Ваші пальці, починають поступово слабіти, – це сигнал, що на даний момент навантаження на ручки достатньо

Акуратно, без ривків і поспіху перехопіть малюка за ніжки і створіть навантаження для них.

Додаткові поради і рекомендації

1. На першому етапі тренувань всі вправи робіть плавно, з маленькими амплітудами. Якщо якась вправа малюкові не подобається, робіть цю вправу коротко, чергуючи його з тією вправою, яку малюк переносить з великим задоволенням. Але до «неприємної» вправи повертайтеся частіше. Просто робіть його «маленькими порціями».

2. Прагніть не заспокоювати під час занять дитини, що розплакалася, тимчасово припиняючи гімнастику (обійняти, прикласти до грудей або зовсім закінчити заняття). Це не означає, що заспокоювати дитину не можна. Заспокоювати треба обов'язково, тільки за допомогою інших вправ, які йому більше подобаються. І не забувайте підбадьорювати його похвалами, жартами, віршами, пісеньками. Покажіть йому, що Ви вивчаєте його новою і дуже цікавою грі.

3. Дотримуйте симетрію. Якщо Ви зробили вправу для однієї ручки, то обов'язково потрібно зробити і для іншої, навіть якщо на цю вправу малюк негативно реагує. Якщо Ви почнете заспокоювати малюка позитивнішою вправою, то потім можете забути – чи було навантаження на іншу ручку або – ні. Річ у тому, що після народження у новонароджених часто спостерігається асиметрія тіла. І через це дитина може реагувати на вправи з однією рукою або ногою терпиміше, ніж з іншою. Тому, на початковому етапі робіть вправи короткими, але однаковими за часом

1 2 3 4

Схожі роботи