Грибки - лікування і профілактика грибка нігтів і грибкових захворювань

Грибки: лікування і профілактика грибка нігтів і грибкових захворювань

Розвиваються грибки в нейтральній або слабо лужній середовищу. Найбільш сприятливим значенням РН для них є 6 6,7. Необхідно підкреслити, що РН шкіри здорової людини складає 5,5 (кисле середовище не є сприятливим для грибків), що є одним з чинників захисту шкіри людини проти грибкової інфекції. Підвищена пітливість, особливо на закритих ділянках шкірного покриву, випаровування поту з яких утруднене, а також деякі захворювання супроводжуються зрушенням РН шкіри в лужну сторону, що робить її більш беззахисною перед лицем грибкових захворювань і сприяє розвитку мікозів.

Грибки легко переносять низькі температури. Вони залишаються життєздатними і зберігають здатність викликати розвиток хвороби навіть після заморожування. Високі температури навпаки згубно діють на грибки. Вологий жар при 75 градусах вже через 15 хвилин викликає їх загибель. При кип'яченні грибки гинуть протягом 3–5 хвилин. Тому висока температура може бути використана при грибкових захворюваннях як метод дезинфекції, у зв'язку з чим для профілактики рецидивів хвороби в процесі і після повноцінного протимікотичного лікування дерматологи настійно рекомендують прокип'ятити і пропрасувати гарячим праскою білизну хворого і одяг, що стикався з шкірою.

Для розвитку і зростання грибків необхідне вологе середовище. От чому підвищена пітливість і вологе взуття є сприяючими чинниками розвитку грибкових захворювань, а основним місцем зараження мікозами стоп є плавальні басейни, лазні і душові, на вологій підлозі яких, грибки знаходять надзвичайно сприятливі умови для свого існування

Грибки, збудники мікозів людини, добре переносять висушування. Воно не вбиває їх, а лише на якийсь час затримує або припиняє їх зростання і розмноження. У висушеному волоссі і лусках, які пацієнт втрачає з поверхні осередків ураження, грибки зберігають життєздатність роками (наприклад, на підлозі або в килимах, в одязі або взутті). Потрапляючи потім в відповідні умови (наприклад, на шкіру людини), вони знов набувають здібності до зростання і розмноження і здатні викликати розвиток хвороби.

У 1% розчині формаліну грибки гинуть через 15–20 хвилин (його використовують для дезинфекції взуттю). У розчині хлораміну загибель грибів наступає через 30–40 хвилин (використовують для дезинфекції предметів).

Крім патогенних грибків, при попаданні яких на шкіру людини хвороба розвивається з великою вірогідністю, майже завжди, є велика група умовно патогенних грибків, паразитарна активність яких виявляється лише у людей з ослабленими захисними функціями організму.

Зараження мікозами відбувається контактним шляхом безпосередньо від хворої людини або тварини (прямий шлях зараження), або через предмети, вживані у хворого, або забруднені лусками або волосками хворих тварин (опосередкований шлях).

Чинники, що впливають на грибок і його розвиток

Проте, далеко не завжди потрапляючи на шкіру, грибки здатні викликати захворювання. Один і той же грибок у одних людей викликає хворобу, а у інших немає. Сприйнятливість до грибкової флори у людей неоднакова. Таким чином, розвиток хвороби грибком залежить не тільки від патогенності і вірулентності збудника (здатності грибка упроваджуватися і викликати хворобу), так, і навіть більшою мірою, від стану резистентності (здатності чинити опір інфекції) організму людини. Не дивлячись на велику кількість грибків в навколишньому людину середовищі, лише небагато з них

1 2 3