Характеристика ППП ”ALEPH”

Характеристика ППП ”ALEPH”

Фiрма Ex Libris Ltd є свiтовим лiдером на ринку програмного забезпечення для бiблiотек. Система ALEPH 500 - це iнтегрована система, що призначена для автоматизацiї усiх бiблiотечних процесiв i до недавнього часу була єдиним продуктом фiрми. На сьогоднiшнiй день пропонується цiлий спектр програмних продуктiв, що полегшують та збагачують роботу бiблiотеки, переводять на новий рiвень якiсть обслуговування читачiв.  SFX, MetaLib та DigiTool є вiдповiддю на розвиток iнформацiйних технологiй та Iнтернету, на зростання кiлькостi реферативних, повнотекстових, цифрових та iнших баз даних. Цi продукти органiчно доповнюють та розширюють можливостi ALEPH 500, що залишаються передовою системою та основою для автоматизацiї бiблiотеки.

Загальнi властивостi системи

Блочнiсть побудови ALEPH 500 закладена з самого початку i надає необхiдну гнучкiсть при впровадженнi системи в бiблiотецi будь-якого масштабу i забезпечує легкий перехiд вiд окремо функцiонуючої системи до консорцiуму бiблiотек, з урахуванням усiх особливостей кожного з учасникiв. ALEPH 500 має необхiдний iнструментарiй для побудови 4 типiв консорцiумiв вiд центрального до зведеногокаталогу. Пiдтримка мiжнародних

 

Проект "Автоматизація бібліотеки НаУКМА".

Автоматизація бібліотеки Національного Університету "Києво-Могилянська Академія" відбувається головним чином завдяки підтримці проекту "Автоматизація бібліотеки НаУКМА" RLP OSI (Регіональна Бібліотечна Програма, Інститут Відкритого Суспільства, Будапешт).

Проект складається з трьох етапів, які включають прокладення локальної мережі, придбання комп'ютерного устаткування, включаючи сервер, купівлю і інсталяцію спеціального програмного забезпечення, проведення тренінгів і процес ретрокаталогізації. Основна мета проекту - створення повністю автоматизованої бібліотеки - бібліотеки нового типу. Реалізація проекту розрахована на 3 року: з вересня 1996г. до вересня 1999г.

При підготовці Проекту бібліотеку НаУКМА за 4 року офіційно відвідало 8 членів Експертної ради Інституту Відкритого Суспільства. Під час роботи з експертами ми отримували кваліфіковані рекомендації і консультації по концепції проекту і його реального впровадження.

У ув'язненні роботи ми отримали Меморандум від Інституту Відкритого Суспільства, ключовими моментами якого були питання відповідності міжнародним стандартам, грамотного і раціонального проведення ретрокаталогізації і ретроконверсії, корпоративної каталогізації і об'єднання зусиль різних бібліотек. Передбачається, що впровадження проекту автоматизації дозволить нашій бібліотеці стати моделлю для інших бібліотек України.

Проект автоматизації припускав етап ретельного вивчення ринку вітчизняних і зарубіжних програмних продуктів. Ми ознайомилися з роботою ПО CDS ISIS/m, ALEPH, Marquis (Dynix), Tinlib, Библиотека- 3, МАРК, Allegro, Liber, деякими вітчизняними розробками

У 1995г. за рекомендацією Інституту Відкритого Суспільства на базі бібліотеки НаУКМА був проведений спеціальний семінар для представників бібліотек України на тему "Вибір автоматизованого програмного забезпечення" представником ASLIB (Асоціація інформаційного менеджменту, Великобританія). Бібліотека мала можливість тримісячного безкоштовного користування і вивчення робочою версією ПО Tinlib.

Як програмне забезпечення була вибрана інтегрована бібліотечна система ALEPH фірми ExLibris (Israel). У грудні 1995 р. м. була підписана Декларація про співпрацю бібліотечних організацій України, які використовують або планують використовувати програмне забезпечення ALEPH,: наукова бібліотека НаУКМА, Центральна наукова бібліотека ім. Вернадского НАН України, Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки, наукова бібліотека Національного Технічного Університету "Київський Політехнічний Інститут", наукова бібліотека Педагогічного університету ім. Драгоманова, Державна історична бібліотека України, бібліотека Національного аграрного університету, Центральна наукова сільськогосподарська бібліотека України.

Реалізація проекту.

На сьогодні триває процес впровадження нової техніки, автоматизованих робочих місць, освоєння програмного забезпечення і почата робота по ретрокаталогізації.

Паралельно бібліотекою і Інформаційним комп'ютерним центром НаУКМА проводиться навчання співробітників основам комп'ютерної письменності.

Створена локальна комп'ютерна мережа, що об'єднує 27 комп'ютерів, керованих одним сервером, - IBM RISC 6000 в середовищі UNIX. Встановлена інтегрована бібліотечна система ALEPH версія 3. 2. 5. 14. Фірмою ExLibris проведені спеціальні тренінги для системного адміністратора і системного бібліотекаря, каталогізаторів. Планується

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні