Комітет із запобігання тортурам, його повноваження і функції захисту прав людини

План

І. Вступ

ІІ. Основні напрями діяльності Комітету.

1. Відділ міжнародного захисту.

2. Відділ розслідувань

3. Інформаційно-аналітичний відділ.

ІІІ. Висновок.

 

 Нижегородська Регіональна Громадська Організація “Комітет проти тортур” є першою російською правозахисною організацією, що спеціалізується на дослідженні проблеми застосування тортур, розслідуванні скарг на їх застосуванні і наданні юридичної і медичної допомоги жертвам тортур. Багаторічний досвід роботи з скаргами на застосування тортур і інших видів жорстокого звернення дозволяє організації провести аналіз масштабу поширеності тортур, виявити причини їх застосування і на підставі цього розробити методи боротьби з даною проблемою

 На момент створення організації було очевидне, що ефективне здійснення роботи по перевірці скарг на застосування тортур і захист жертв жорстокого звернення можливо виключно в рамках організації, що спеціалізований працює з подібного роду скаргами. В результаті, НРОО Комітет проти тортур був заснований на базі Інформаційно-аналітичного Центру Нижегородського Суспільства прав людини (ИАЦ НОПЧ) – старої правозахисної організації в Нижньому Новгороді – за підтримки Інституту Відкрите Суспільство – Фонд Сприяння і Добровільного Фонду допомоги жертвам тортур ООН в 2000 році. Відповідно до грантової програми Комітет успішно здійснював суспільний контроль за практикою застосування тортур і жорстокого звернення в Приволжськом територіальному окрузі і надавав юридичну допомогу жертвам жорстокого звернення. За час реалізації даного проекту Комітет зарекомендував себе як найбільш професійну організацію по розслідуванню випадків тортур, наданню кваліфікованій допомозі жертвам жорстокого звернення, складанню спеціальних і періодичних доповідей з даної проблеми. Необхідно відзначити, що організація, поставивши собі конкретний круг переслідуваних завдань, не відхиляється від даного курсу, надаючи незаперечно більше значення високо професійній діяльності в чітко обкресленій сфері, чим пошуку фінансування в областях, не відповідних поставленим цілям.  

 У 2003 році, накопичивши обширний досвід по розслідуванню скарг на застосування жорстокого звернення, Комітет створив Мережу неурядових організацій по боротьбі з тортурами з адміністративним і методичним центром в Нижньому Новгороді. Відмітною особливістю роботи Мережі НВО проти тортур є система роботи і обміну інформацією в режимі реального часу. Це робить можливим ефективний «юридичний супровід» у справах, дає можливість безпосередньо і ефективно брати участь в проведенні офіційного розслідування, що проводиться прокуратурою. При цьому незаконні і необгрунтовані процесуальні рішення оперативно, у встановлених Російськими законами терміни оскаржаться і відміняються, заявляються клопотання про проведення необхідних слідчих дій, залучаються зібрані правозахисниками докази. Фактично, дана методика дає можливість організувати паралельне слідство і реалізовувати його результати в рамках слідства офіційного за ефективністю якого встановлюється цивільний контроль.  

 Основним напрямом діяльності Комітету є юридична робота з скаргами на застосування тортур, нелюдяного або принижуючого гідність звернення, в рамках якої проводиться суспільне розслідування за заявою потерпілого, представлення його інтересів в суді і органах слідства, надання допомоги в отриманні компенсації. Методика суспільного розслідування скарг на застосування жорстокого звернення є унікальною розробкою Комітету і партнерських організацій, що входять в Мережу неурядових організацій проти тортур.  

 Як показує практика, дана методика проведення суспільного розслідування зарекомендувала себе як ефективна розробка експертної групи, що приводить до реальних результатів, що спричиняють за собою притягання до

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні