Косметичні засоби призначені для порожнини рота та зубів

План
 
1.     Вступ.
2.     Види зубних щіток.
3.     Щетина.
4.     Конструкція зубних щіток.
5.     Зубні нитки. (Флоси).
6.     Список використовуваної літератури.






















Зубні щітки
Гігієна порожнини рота є одним з важливих розділів особистої гігієни людини і головним профілактичним заходом, який повинен проводитися у всіх без виключення людей, незалежно від рівня стоматологічної захворюваності і стану органів порожнини рота. Гігієна порожнини рота цінна тим, що вона містить в собі одночасно етіотропний і патогенетичний механізми профілактики, оскільки основною метою гігієни є хіміко-механічне видалення зубного нальоту — основного етіологічного чинника карієсу зубів і хвороб пародонту.
Основними предметами індивідуальної гігієни порожнини рота є:
1. Зубні щітки.
2. Допоміжні засоби:
— зубочистки;
— зубні нитки (флоси);
— йоршики;
— іригатори
— щіточка для мови.

 

Зубна щітка рідко викликає думки про те, що той або інший дизайн, та або інша щетина, жорсткість, форма ручки і інші деталі можуть якось впливати на здоров'ї. Стоматологи з цим в корені не згодні. Даний реферат про те, які бувають зубні щітки і як підібрати собі цю корисну дрібницю

Так само в цьому рефераті розглянуті основні речовини, що входять до складу зубних паст, їх властивості і значення для здоров'я порожнини рота.
Сьогодні зубні щітки підлягають обов'язковій сертифікації по декількох параметрах. По-перше, це жорсткість. Розрізняють щітки жорсткі (hard), середній жорсткості (medium) і м'які (soft). Деякі фірми випускають дуже м'які щітки (extra soft). Жорсткі щітки можна використовувати тим, хто упевнений в своїх міцних яснах. Саме такі щітки забезпечують наймогутніший масаж ясен. Що стосується очисної сили щетини, то від жорсткості вона залежить у меншій мірі. М'які і дуже м'які зубні щітки слід віддати перевазі у разі частої кровоточивості ясен, щоб не травмувати додатково і без того травмовані ясна. Середній жорсткості щітки неначе спеціально створені для тих, хто сумнівається, що вибрати.
Друге, на що варто звернути увагу, це щетина. Сьогодні стоматологи одностайні в поганій думці про натуральні компоненти, тобто про свинячу щетину. Зазвичай, цей вид щетини має властивість покидати свій осередок в головці щітки значно раніше, ніж закінчується перше чищення зубів. До речі, щетину, що потрапила в шлунково-кишковий тракт, одного разу навіть звинувачували у виникненні апендициту. У свій час патологоанатоми при дослідженні видаленого червоподібного відростка стали так часто знаходити щетини, що хірурги почали замислюватися про те, чи не зубні щітки винні у виникненні гострого апендициту. Наукові спори вирішилися після того, як епідеміологічні дані показали, що на апендицит хворіють і ті, хто зуби зовсім не чистить.
Сучасні матеріали, з яких виготовляються щітки, на відміну від своїх натуральних родичів не розшаровуються, не покидають свого місця і в них рідше заводяться мікроби. До того ж сучасні технології дозволили зробити індикаторну щетину. Так в деяких моделях щіток використовується спеціальна фарба, яка, поступово зникаючи, сигналізує власникові про те, що пора пройтися до магазина або аптеки з метою придбання нового екземпляра.
Щетина повинна бути акуратно підстрижена і знаходиться недалеко від краю пластикової головки. "Кошлаті" екземпляри повинні викликати побоювання за фірмове походження щітки. Щітки з дворівневою "стрижкою"

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні