Машини для підготовчих робіт в будівництві

Машини для підготовчих робіт в будівництві

 Земляним роботам в будівництві, як правило, передують підготовчі роботи, пов'язані з видаленням дерев, чагарника, кореневої системи, рослинного шару, валунів. Рослинний шар грунту (грунт ) слід видалити і зберегти для рекультивації. Крім того, скельні, напівскельні і замерзлі грунти, а в окремих випадках і просто щільні грунти, щоб їх можна було розробляти машинами не в збиток продуктивності, розпушують. Для всіх цих підготовчих робіт застосовуються спеціальні машини – деревовали, кущорізи, корчують, розпушувачі. Звичайно це машини, створені на базі гусеничних тракторів, оснащених спеціальним навісним устаткуванням. Іноді для цих цілей можна використовувати і бульдозери, найбільш могутні з яких в даний час забезпечуються другим робочим органом – розпушувачем.

 Розпушувачами називаються машини для пошарового руйнування грунту методом відділення його від масиву. Застосовуються вони в тих випадках, коли безпосередня розробка грунту машинами неможлива або скрутна і веде до перевантаження машини і втрати її продуктивності. В порівнянні з вибуховим спушенням напівскельних і замерзлих грунтів застосування розпушувачів знижує вартість земляних робіт майже удвічі.

 Найширше поширені навісні розпушувачі з паралелограмною підвіскою рами і гідравлічним управлінням. Ці розпушувачі мають примусове заглиблення і кут різання у них не залежить від заглиблення зубів. У всіх розпушувачах зуби змінні і забезпечуються спеціальними наконечниками. Геометрична форма встановлюваних зубів і наконечників і їх кількість залежать від сили тяги трактора, міцності грунту і глибини спушення.

 По потужності базового трактора і його тяговому зусиллю розпушувачі ділять на легені, середні, великій потужності і надпотужні. До легенів відносяться розпушувачі з силою тяги до 13 тонн, до середніх – від 13 до 20 тонн, до розпушувачів великої потужності – з тягою 20-30 тонн і до надпотужних ті, у яких тяга понад 30 тонн

Окремі розпушувачі забезпечені буферним пристроєм, що дозволяє працювати з товкачем.

 Для видалення дерев застосовуються деревовали або бульдозери. Древовал спеціальною штовхаючою рамою нахиляє дерево, а потім відвалом підчіплює його кореневу систему, вивертаючи разом з коренем. Те ж саме виконує і бульдозер, відвал якого для нахилу дерева піднімається на максимальну висоту.

 Дрібнолісся з діаметром стовбура до 10-15 см і чагарника віддаляються (зрізаються) ножем кущоріза на рівні поверхні грунту. Коренева система після цього віддаляється таким, що корчує або розпушувачем.

 Кущорізи є навісним устаткуванням, змонтованим в основному на гусеничних тракторах. Кущорізи застосовують для тієї, що зрізає чагарника і дрібнолісся при розчищенні дорожніх трас. По конструкції робочого органу кущорізи бувають з пасивним і активним робочим органом. Пасивним робочим органом є навішуваний спереду відвал клиноподібної форми. Як активні робочі органи використовують ріжучі апарати типу горизонтальних дискових фрез.

 ГОСТ 7655 – 75* передбачений випуск трьох типорозмірів кущорізів з пасивним робочим органом на гусеничних тракторах тягового класу 3, 4 і 10.

 В даний час випускають кущорізи ДП-24 тягового класу 10 з пасивним двохвідвальним робочим органом. Устаткування кущоріза включає робочий орган – відвал 3, універсальну штовхаючу раму 2, огорожу 1 трактора і систему управління.

 Штовхаюча рама є підковообразну уніфікованою конструкцією з двох зігнутих напіврам 2 коробчаті перетини. До

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні