Мед та його властивості

Мед споконвіків був і є популярним продуктом східної України. Рослинна різноманітність, обумовлена географічними і кліматичними умовами регіону, дозволяє збирати мед найвищих характеристик, по хімічному складу не поступливим Башкирському і Алтайському меду.

Мед Слобожанщини зарекомендував себе як екологічно чистий продукт, з оптимальними хіміко-фізичними і технічними показниками. Слобожанськоє різнотрав'я, ділянки "Дикого Поля", що єдино збереглися на Україні, забезпечують неповторний смак і аромат нашого меду. Липа, акація, шавлія, чебрець і безліч інших трав роблять наш мед унікальним продуктом.

 Мед цінний продукт харчування.

 Головну масу меду (75-82%) складає плодовий у виноградний цукор, тобто якраз ті види цукру, які легко засвоюються в організмі людини. Окрім цукрів, в меді, правда, в невеликій кількості, є білки, залізо, фосфор і інші речовини, необхідні для зростання кісток і кровотворення.

 Мед благотворно впливає на слизисті оболонки внутрішніх органів. Він дуже корисний при кашлі, хворобах горла, при катарі шлунку і кишок. Останніми роками мед з великим успіхом застосовується при лікуванні виразки шлунку.

 Мед як приправа до їжі, за спостереженнями лікарок, робить благотворний вплив на зміцнення слабкого організму. Проф. Цесельський і доктор Любарський вважають мед особливо корисним для дітей

 У дуже невеликій кількості в меді є кислоти, фарбувальні, мінеральні і пахучі речовини (останні і повідомляють меду специфічний аромат).

 Дослідження показали, що хімічний склад меду змінюється і залежить від того, з яких кольорів, в якій місцевості і в яку пору року він зібраний.

 Приблизний вміст води в меді може визначити кожен бджоляр. Для цього потрібно мати точні ваги з гирками, починаючи від 1 г, і який-небудь посуд з точно виміряним об'ємом, краще всього літрову колбу з вузькою шийкою. Спочатку зважують порожню посуд і записують її вагу, а потім, наливши в неї точно 1 л меду, повторюють зважування. Різниця у вазі показує вагу 1 л меду. Вміст води в зрілому меді вагається від 16 до 22%. Вага 1 л зрілого меду, залежно від вмісту води, вагається в межах від 1 402 до 1 443 р.

 Знаючи точну вагу 1 л меду, можна визначити вміст води в нім по наступній таблиці.

 Залежно від угідь, з яких отриманий мед, розрізняються лугові, лісові і степові меду.

 І луговий, і лісовий, і останні меду можуть бути однорідними по своєму складу, коли вони зібрані переважно з якого-небудь одного медоноса, зростаючого на великому майдані, наприклад, з липи, акації, соняшнику, малина і тому подібне В таких випадках мед отримує назва від тієї рослини, з квіток якого він зібраний: липовий, акацієвий, зніт, гречаний і так далі Якщо ж мед зібраний з різних рослин і важко визначити, з яких саме, то такий мед називають квітковим (змішаним). Найчастіше під назвою "квіткових" відомі меду, отримані з трав'янистої рослинності лугів і полів.

 Ділять мед на сорти і за кольором, а саме розрізняють світлі і темні меду.

 Дуже часто мед називають по місцю його походження. У нас в Радянському Союзі відомий, наприклад, башкирський липовий

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні