Методи визначення наркотичних речовин

Виявлення і вилучення з незаконного обороту наркотичних засобів і психотропних речовин вимагає використання спеціальних технічних засобів, що забезпечують об'єктивність, виправданість і повноту реалізації мерів припинення і дії, вживаних правоохоронними органами до осіб, у яких вилучаються дані зразки наркотиків. Ці засоби повинні задовольняти цілому ряду вимог, серед яких не останнє місце займають їх селективність, швидкодія, відсутність псевдонегативних результатів, а також економічність. У Росії широко застосовуються комплекти хімічних реактивів і матеріалів, а останнім часом намітилася тенденція використання реактивів імунохімій і пристроїв, що працюють на цих принципах. Досягненням і невирішеним проблемам, а також можливим помилкам при виборі методу дослідження присвячена ця публікація.

При проведенні заходів щодо виявлення і вилучення наркотичних засобів з незаконного обороту важливу роль грає їх швидке виявлення в досліджуваній вибірці об'єктів. Через специфічні особливості наркотиків для вирішення поставленого завдання необхідне залучення спеціальних технічних засобів. Найбільш простими з них є набори хімічних реактивів, загальноприйнятими вимогами для яких є відсутність операцій, що вимагають спеціальної лабораторної техніки: нагрівання, фільтрування, екстракції з точним розділенням шарів рідини, центрифугування і ін. Зазвичай тести складаються із заздалегідь приготованих реагентів, що зберігають свої властивості протягом тривалого часу і в широкому діапазоні кліматичних умов. Вказаними тестами можна проводити дослідження особами без спеціальної хімічної підготовки і спеціальних захисних пристосувань (захисний одяг, окуляри, рукавички і ін. ).

Проте слід мати на увазі, що результати, отримані даним методом, мають попереднє значення, враховуючи недостатню вибірковість кольорових реакцій

Це пояснюється величезним числом існуючих з'єднань і різноманітністю їх будови, при чому більшість органічних сполук мають ряд гомологів, і коли яка-небудь група може бути ідентифікована відповідною реакцією, то таку ж реакцію можуть давати і гомологи, створюючі аналогічні продукти реакції.

Не дивлячись на ці обмеження, практичне значення краплинного аналізу для виявлення наркотичних з'єднань дуже велике, оскільки при малій витраті матеріалів і часу він дозволяє вибрати правильний напрям проведення подальшого дослідження, легко адоптуємо до умов, що змінюються, наприклад, до появи нових наркотиків або нових способів їх упаковки і маскування. Чутливість хімічних методів аналізу складає 10-5 – 10-7 грам речовини.

У зв'язку з обмеженою селективністю практично кожного з використовуваних реактивів при дослідженні на наркотики повинні використовуватися декілька реактивів, бажано по певній, строго обумовленій схемі. Всі відомі до справжнього моменту схеми виявлення наркотиків передбачають послідовне застосування тестів, а порушення її практично завжди привести до помилок в ідентифікації. Крім того, при такому підході скорочується кількість реакцій, які необхідно провести для отримання результату. Для різних речовин воно складає від 2 до 5. Важливий при цьому економічний результат від скорочення витрати реактивів.

Вітчизняними і зарубіжними виробниками розповсюджуються хімічні тести трьох основних типів: краплинного, ампульного і аерозольного, в основі яких лежать реакції з концентрованими неорганічними кислотами у присутності іонів металів перехідної групи, реакції конденсування з альдегідами, реакції комплексообразования з різними фарбниками в гетерогенному середовищі, а також реакції наркотиків із змішаними реактивами вказаних вище груп.

Набори краплинного типу - призначені для проведення аналізу на фарфорових або скляних пластинках з поглибленнями (плашках), куди поміщаються зразки об'єктів, які потім обробляються реагентами за допомогою піпеток або крапельниць. Найбільш відомим комплектом реагентів краплинного типу є набір, описаний в керівництві для національних лабораторій,

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні