Методи запобігання вагітності

Методи запобігання вагітності

 План

Як уникнути небажаної вагітності 2

Бар’єрні засоби контрацепції 2

Хімічні контрацептиви. 5

Внутрішньоматкові спіралі 5

Гормональні засоби контрацепції 6

Засоби запобігання вагітності природним способом. 9

“Остаточний” метод. 10

Що обрати. 10

 Як уникнути небажаної вагітності

Людство з давніх-давен намагалось знайти компроміс між втіхами статевого життя та даром батьківства. Тривалі пошуки, треба зазначити, небезуспішні, дали певний результат. Сьогодні відомо чимало способів запобігання небажаній вагітності, які може заcтосовувати кожен. Але слід пам’ятати, що вибір оптимального способу запобігання вагітності необхідно здійснювати вдумливо, зваживши усі “за” і “проти”, врахувавши недоліки кожного методу, протипоказання та побічні ефекти. Адже жоден з них не є абсолютно надійним та безпечним. Загалом, вчасне, “здорове” і бажане батьківство – це результат відповідального та розумного ставлення до свого здоров’я, поведінки та способу життя. І залежить воно від кожної людини особисто.

Бар’єрні засоби контрацепції

Якщо Ви сексуально активні, то найпростішими, доступними, ефективними і конфіденційними засобами захисту від хвороб, що передаються статевим шляхом, і небажаної вагітності для Вас будуть бар'єрні методи контрацепції Вони бувають жіночими (різноманітні діафрагми та ковпачки) та чоловічими. Останні – найдоступніші та найпоширеніші – це презервативи. Серед чималої кількості наявних різновидів найнадійнішими вважаються вироби фірм “Durex” (ціна близько 10 грн. за упаковку з 3 шт. ), “Innotex”, “Siko”, “Sportex”, (близько 5 грн. ). Для більшої надійності медики рекомендують використовувати презервативи підвищеної міцності або із спеціальною сперміцидною змазкою

Їх перевагою є захист від захворювань, що передаються статевим шляхом. Проте, наперекір усталеній думці, ці вироби погано запобігають передачі ВІЛ-інфекції, оскільки латекс (гума) має пори, які є значно більшими від розмірів вірусу імунодефіциту людини.

 Ефективність бар’єрних контрацептивів не перевищує 85-95%. Тому хочеться відзначити перевагу використання презервативів у сполученні з будь-яким високоефективним засобом і методом контрацепції. Одним з варіантів подібного сполучення є так званий "подвійний голландський" спосіб захисту сексуальних партнерів. Метод полягає в одночасному використанні презервативів і комбінованих оральних контрацептивів (КОК), що забезпечує надійне запобігання жінки від небажаної вагітності й обох партнерів - від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Для молоді корисно прислухатись до наступних порад і правил щодо використання презерватива:

  • Ніколи не зберігайте презерватив у теплому місці, на сонці (розплавляється гума) або в задній кишені джинсів (від постійного тертя він пошкоджується).
  • Не забудьте перевірити термін придатності презерватива (на упаковці). Презерватив, термін придатності якого минув, не захищає.
  • Коли зовніпомітні дефекти упаковки - викиньте цей презерватив.
  • Запам'ятайте, якщо, відкривши упаковку, ви виявили пошкоджений, сухий чи, навпаки, липкий презерватив - його використовувати не можна.
  • Уникайте будь-якого контакту між пенісом (статевим членом), анусом (заднім проходом), піхвою до того, як буде одягнений презерватив.
  • Використовуйте презерватив під час кожного статевого акту.
  • Відкривайте упаковку дуже обережно, щоб не пошкодити презерватив гострим нігтем, прикрасою.
  • Якісний презерватив - це тонкий чохол, виготовлений із гуми (латексу), пластику (вінілу) або натуральних продуктів (обробленої колагенової тканини сліпої кишки молодих ягнят). Потрібно пам'ятати, що презервативи з натурального матеріалу не затримують збудників захворювань, що передаються статевим шляхом, тому не захищають від зараження.
  • Більшість сучасних презервативів мають змазку, до якої входить сперміцид. Сперміцид - це хімічна
1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні