Ортодонтичні пружини

План

Ортодонтичні пружини. 3

Пружина відкриваюча. 4

Пружина дісталізуюча. 5

Пружина закриваюча. 5


Ортодонтичні пружини застосовують для переміщення окремих зубів або їх груп у трьох взаємно перпендикулярних напрямках. Їх виготовляють з ортодонтичного дроту діаметром від 0,2 до 1,2 мм, але частіше з дроту 0,5-0,7 мм.  Діючою частиною пружини є один або кілька напівкруглих з згинів, Вони можуть бути круглими, петлеподібними і спіралевіднимі.  Сила дії пружин залежить від властивості металу, з якого вони виготовлені, діаметром ра дроту, довжини пружини, кількості вигинів, їх ширини, ступеня активування.  Найбільшою жорсткістю і силу має кругла пружина.  Збільшенням діаметра дроту й зменшенням довжини діючого плеча сила пружини зростає.  Зменшення сили дії пружини відбувається в результаті втрати нею пружних властивостей, що залежить від конструкції пружини і ступеня її активування.

Вигнута дріт прагне до розкручування, що слід враховувати при конструюванні.  У результаті розкручування пружини вектор сили направлений по вартовий або проти годинникової стрілки, тобто відбувається її поступальний і обертальний рух.  Це також необхідно враховувати, щоб уникнути небажаного повороту переміщуваних зубів по осі.

Розділи

• пальцевидна, змієподібна і овальна пружини

• Змієподібна пружина

• Овальна пружина

• Рукообразна пружина і пружина з завитком

• Пружина з завитком

• Пружина Коффіна і пружина Коллера

• Пружина Коллера

• Пружинячий суглоб Френкеля

• Важелі і гачки для переміщення окремих зубів

• Важіль Топеля

• Важелі Топеля і Володкіної

• Пружні перекидні гачки і накусочні площадки

• Упори для мови

Відкриваюча пружина (власне пружина працює на стиск) призначена для створення місця в зубній дузі.

Закриваюча пружина (пружина працює на розтяг) призначена для закриття зубних проміжків і застосовується в якості заміни тяги за першим класом, або як альтернатива закриває петель

Що стосується дісталізуючої пружини, то по суті це одна з різновидів відкриває пружини, яка має нерівномірну намотування.  Це дозволяє за допомогою однієї пружини прикладати різні зусилля до різних елементів зубної дуги.

 Як правило, відкривають і дісталізуючі пружини випускаються у відрізках довжиною 18 см і мають при мірою жорсткості: слабка, середня і жорстка.

Закривають пружини мають довжину 9 і 12 мм, а також, діляться на слабкі, середні і жорсткі.

Пружини виготовляються з кобальтохромового, нікель титанового і титан молібденового сплавів.  Жорсткість пружин визначається товщиною дроту, з якого вони навиваються, а також типом сплаву, з якого вони виготовляються.

Пружина відкриваюча

 Відкриваюча пружина призначена для створення місця в зубному ряду.

Має три ступені жорсткості (см. таб).

Випускається у відрізках довжиною 18 см, а також у котушках по 54 см.

Пружина дісталізуюча

Дісталізуюча пружина призначена для створення місця в зубному ряду.  Використання нерівномірної намотування дозволяє прикладати різні зусилля до різних елементів зубного ряду.

Випускається у відрізках довжиною 18 см різного ступеня жорсткості.  На діаграмі наведена залежність величини зусилля, що прикладається від ступеня стиснення легкої дісталізуючої пружини.

Пружина закриваюча

 Закриваюча пружина призначена для закриття зубних проміжків.

Випускається завдовжки 9 мм і 12 мм різної жорсткості: легка, середня і жорстка.

На діаграмі наведена залежність прикладається зусилля від ступені розтягування для пружин

1 2

Схожі роботи