Основні шляхи підвищення теплопостачання

Однією з найважливіших умов нормальної роботи системи теплопостачання є створення гідравлічного режиму, що забезпечує тиски в тепловій мережі достатні для створення в теплоспоживаючих установках витрат мережевої води відповідно до заданого теплового навантаження. Нормальна робота систем теплоспоживання суть забезпечення споживачів тепловою енергією відповідної якості, і полягає для енергозабезпечуючої організації у витримці параметрів режиму теплопостачання на рівні, що регламентується Правилами Технічної Експлуатації (ПТЕ) електростанцій і мереж, ПТЕ теплових енергоустановок. Гідравлічний режим визначається характеристиками основних елементів системи теплопостачання: установка джерела теплової енергії, що водопідігріває, з мережевими насосами, теплова мережа і теплопспоживаючі установки.

В процесі експлуатації в діючій системі централізованого теплопостачання із-за зміни характеру теплового навантаження, підключення нових теплоспоживачів, збільшення шорсткості трубопроводів, коригування розрахункової температури на опалювання, зміни температурного графіка відпустки теплової енергії (ТЕ) з джерела ТЕ відбувається, як правило, нерівномірна подача тепла споживачам, завищення витрат мережевої води і скорочення пропускної спроможності трубопроводів.

На додаток до цього, як правило, існують проблеми в системах теплоспоживання. Такі як, розрегульована режимів теплоспоживання, розукомплектована елеваторних вузлів, самовільне порушення споживачами схем приєднання (встановлених проектами, технічними умовами і договорами). Вказані проблеми систем теплоспоживання проявляються, в першу чергу, в розрегульованій усієї системи, що характеризується підвищеними витратами теплоносія. Як наслідок - недостатні (із-за підвищених втрат тиску) натиски теплоносія, що розташовуються, на введеннях, що у свою чергу призводить до бажання абонентів забезпечити необхідний перепад за допомогою зливу мережевої води із зворотних трубопроводів для створення хоч би мінімальної циркуляції в опалювальних приладах (порушення схем приєднання і тому подібне), що призводить до додаткового збільшення витрати і, отже, до додаткових втрат натиску, і до появи нових абонентів зі зниженими перепадами тиску і так далі. Відбувається "ланцюгова реакція" у напрямі тотального розрегулювання системи

Усе це чинить негативний вплив на усю систему теплопостачання і на діяльність енергозабезпечуючої організації: неможливість дотримання температурного графіка; підвищене підживлення системи теплопостачання, а при вичерпанні продуктивності водопідготовки - вимушене підживлення сирою водою (слідство - внутрішня корозія, передчасний вихід з ладу трубопроводів і устаткування); вимушене збільшення відпустки теплової енергії для скорочення числа скарг населення; збільшення експлуатаційних витрат в системі транспорту і розподілу теплової енергії.

Необхідно вказати, що в системі теплопостачання завжди має місце взаємозв'язок сталих теплових і гідравлічних режимів. Зміна потокорозподілу (його абсолютної величини включно) завжди міняє умову теплообміну, як безпосередньо на установках, що підігрівають, так і в системах теплоспоживання. Результатом не нормальної роботи системи теплопостачання є, як правило, висока температура зворотної мережевої води.

Слід зазначити, що температура зворотної мережевої води на джерелі теплової енергії є однією з основних режимних характеристик, призначеною для аналізу стану устаткування теплових мереж і режимів роботи системи теплопостачання, а також для оцінки ефективності заходів, що проводяться організаціями, що експлуатують теплові мережі, з метою підвищення рівня експлуатації системи теплопостачання. Як правило, у разі розрегулювання системи теплопостачання, фактичне значення цієї температури істотно відрізняється від свого нормативного, розрахункового для цієї системи теплопостачання значення. Графічне відображення можливих значень фактичних температур в тому, що подає і зворотному трубопроводах на виведенні джерела теплової енергії представлено на мал. 1.

Таким чином, при розрегулюванні системи теплопостачання

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні