Пологи і вагітність при грипі

План

При високій температурі 4

Лікуємо горло і нежить 5

Без ліків? 6

Їжа для здоров'я 7

Профілактика 8

Питання, що хвилює

Нагадаємо, грип зазвичай починаються дуже гостро - з головного болю, різкої слабкості, розбитості, болю в м'язах рук і ніг. Для грипу характерна висока температура у поєднанні з ознобом, ломотою в суглобах і світлобоязню. Все це — свідоцтва інтоксикації організму. Додатково іноді можуть турбувати нудота і блювота. На 2—3 доби до всіх цих нездужань, як правило, приєднуються ще і першіння в горлі, сухий кашель і нежить. Лихоманка триває в цілому 3—7 днів (при грипі температура піднімається до 40 градусів, а її падіння супроводжується рясним потовиділенням). До цих захворювань часто приєднується герпес («лихоманка» на губах). У деяких вагітних грип супроводжуються болями в животі і порушеннями стільця (проносом). І якщо у звичайних людей перенесені, особливо на ногах, простудні захворювання нерідко залишають за собою астенічний синдром (підвищену стомлюваність, нездужання, втому, загальну слабкість і розбитість), то у вагітних жінок до всього іншого виникають ще і утруднення при необхідності на чомусь зосередитися, емоційні порушення - від легкого депресивного стану до серйозних порушень поведінки. Так, наприклад, встаючи з ліжка, майбутня мама може відчувати шум у вухах і запаморочення, її постійно дратують яскраве світло, гучні розмови, працюючий телевізор. Чи потрібно говорити про те, що простудні стани, що виникають в цікавому положенні, можуть негативно вплинути на плід? Є ризик розвитку внутріутробної гіпоксії плоду (браки кисню), синдрому затримки зростання плоду, тому потрібне проведення певних лікувальних заходів. І якщо так трапилося, що Ви все ж таки «підхопили» простуду, то приймайте терміново заходи. Ось загальні відомості про деякі лікарські форми і способи боротьби з грипом. Але робіть поправку на особливості перебігу Вашої вагітності і радьтеся з лікарем!Ремантадін, арбідол, дібазол і аналогічні протигрипозні засоби при вагітності протипоказані.
При високій температуріНевелике підвищення температури — характерне явище для першої половини вагітності

Якщо Вас турбує тільки це, не поспішаєте в районну поліклініку, там завжди повно кашляючих і чхаючих громадян! Якщо ж температура вище 38, її пора збивати. З лікарських препаратів вирішуються, тільки жарознижуючі на основі Парпцетомола. Хоча є думка, що активне їх застосування може привести до порушень в роботі печінки і нирок. Аспірин для лікування грипу і простуди вагітним зазвичай не призначають: на ранніх термінах ацетилсаліцилова кислота «загрожує» перериванням вагітності, на пізніх — кровотечами і затяжним характером пологів. Народні засоби не завжди ефективні, але теж можуть виявитися рятівними. Не перегрівайтеся, не кутайтеся. Волога серветка на лобі полегшить стан. Протріть вологою губкою тіло або оберніть гомілки матерією, змоченою в прохолодній воді. Антибіотики потрібно використовувати дуже обережно. Говорити про антибіотики для лікування грипу взагалі не має сенсу — вірусні захворювання не лікуються антибактеріальними препаратами. Антибіотики можуть бути призначені у разі важких ускладнень грипу — при можливому запаленні легенів, фолікулярній ангіні, нефриті і т. д. Звернете увагу — в інструкції до ліків обов'язково повинне бути дане «добро» на можливість його застосування для майбутніх мам.
Лікуємо горло і нежитьПолоскання горла ефективні і навіть обов'язкові, щоб грип не ускладнився ангіною, від якою рукою подати до запальних процесів в нирках і ревматизму. Хороші полоскання і з

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні