Професії - Квітникар, Перукар, Головний металург, Маляр, Нотаріус

План

Квітникар. 2

Перукар. 4

Головний металург. 7

Маляр. 10

Нотаріус. 13


Квітникар

Професія квітникаря передбачає навчання учнів оброблюванню та вирощуванню квітів і декоративно-листяних рослин. Професія квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.  
   У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

ПОВИНЕН ЗНАТИ:

Агротехнічні правила догляду за рослинами; способи висівання насіння і висаджування розсади; норми і час поливання рослин; способи садіння і пересаджування рослин; види, особливості добрив і дезінфікуючих речовин, способи їх застосування; правила обробітку ґрунту і виконання підготовчих робіт для садіння рослин; температурні режими в парниках, теплицях і оранжереях; засоби для запобігання захворюванням рослин; способи боротьби із хворобами рослин; правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила викопування квіткових рослин і виймання їх з ґрунту; способи затінення оранжерей; способи планування площ під рейки або під шаблон; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

ПОВИНЕН УМІТИ:

Виконує не дуже складні земляні роботи. Розсіює добрива, проводить маркірування і нарізування борозен. Готує насіння і садивний матеріал. Улаштовує клумби, рабатки, бордюри тощо. Сіє, підсіває, закладає насіння руками, садить, підсаджує, висаджує, розкладає в ямки та борозни цибулини, бульби, розсаду тощо. Пікірує розсаду квіткових культур у ящики на стелажах. Здійснює механізоване поливання рослин.

Препарує цибулини гіацинтів

Висаджує на пророщування бульбоцибулинні рослини. Розмножує лілеї лусочками, цибулинками і бульбочками. Доглядає за квітковими рослинами за допомогою простих інструментів і пристроїв. Натягує дріт на підпори. Живцює хризантеми, герань та інші квітникові культури. Виконує формувальне стриження і обрізування килимових квітників та бордюрів, пасинкування і прищипування квіткових рослин. Підв'язує до кілків і сіток гілки квіткових рослин. Викопує жоржини та інші бульбочкові, а також цибулинні квіткові рослини. Відбирає насінники однорічних квітів (левконії, айстри тощо). Зрізує й сортує квіти з урахуванням вимог стандартів, підраховує, складає букети, зв'язує і пакує їх. Додержується прав і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Загальнопрофесійні вимоги:

Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати інформаційні технології.


Перукар

Професія перукаря схожа на роботу художника, який створює на вашій голові справжні шедеври. А ще майстер зачіски виконує роль лікаря, який піклується про стан вашого волосся. Професіонал має свій стиль і почерк. - Не треба ображатися, коли майстер зазначає, що у вас пошкоджене волосся, і цікавиться, що ж ви з ним таке робите. Це його робота. Хороший перукар цікавиться всім під час стрижки, спілкується. Одна з ознак професіоналізму - майстер вправно орудує ножицями і одночасно розповідає, наприклад, про те, як слід доглядати за волоссям, - розповідає перукар Оксана Малишко. Завдання перукаря

1 2 3 4 5