Роль і значення машин постійного струму

План

Роль і значення машин постійного струму

Принцип роботи машин постійного струму

Конструкція машин постійного струму

Характеристики генератора змішаного збудження

 

Роль і значення машин постійного струму

В даний час переважне розповсюдження мають мережі змінного струму, тому в промисловості знаходять застосування головним чином машини змінного струму. Разом з тим широко використовуються і машини постійного струму, не дивлячись на те, що вартість їх вище, ніж машин змінного струму. Це пояснюється тим, що вони володіють кращими експлуатаційними характеристиками відносно регулювання частоти обертання, пуску, реверсу і допускають вищі перевантаження в порівнянні з машинами змінного струму.

Широке застосування машин постійного струму вимагає великої різноманітності їх номінальних даних (потужності, частоти обертання, напруга) і різних конструктивних виконань відповідно умовам їх установки і експлуатації.

В даний час машини постійного струму виготовляються на потужності від доль ватів до 12 МВт. Номінальна напруга їх не перевищує 1500 В і лише іноді для крупних машин доходить до 3000 В. Частота обертання машин коливається в широких межах — від декількох оборотів до декількох тисяч оборотів в хвилину.

Найбільш широке застосування знайшли машини постійного струму з механічним комутатором — колектором. Колектор ускладнює умови роботи машини, але досвід експлуатації в найважчих умовах роботи показав, що правильно спроектована і якісно виготовлена машина постійного струму є не менш надійною, ніж простіші по конструкції машини змінного струму.

Принцип роботи машин постійного струму

На нерухомій частині машини (статорі) розміщуються сталеві полюси П з надітими на них котушками обмотки збудження В. Катушки з'єднуються між собою так, щоб при проходженні по обмотці постійного струму полюси набували полярності, що чергувалася (N, S, N, S і т. д. ). Магнітний потік Ф, що створюється обмоткою збудження, незмінний в часі і замикається так, як показано на мал. 1 штриховими лініями

На частині машини, що обертається, розташовується обмотка Про, в якій індукується основна ЕДС, тому - в машинах постійного струмообертачу частину називають якорем.

Обмотка розташовується на сталевому сердечнику, закріпленому на валу (на малюнку не показаний). Припустимо, що сердечник виконаний у вигляді порожнистого циліндра, на зовнішній і внутрішній поверхнях якого розміщуються провідники. З торцевих боків ці провідники з'єднуються між собою, утворюючи замкнутий контур. Суцільні лінії показують з'єднання провідників з переднього торця сердечника, а штрих пунктирні - із заднього.

Зображені на мал. 1 сердечник і обмотка називаються кільцями. В даний час вони не мають практичного застосування, але їх часто використовують при аналізі робочих властивостей машини, завдяки чому цей аналіз набуває великої наочності.

Від обмотки якоря виконуються відгалуження до пластин колектора. Колектор розташовується на валу якоря і є циліндровим тілом, що складається з електрично ізольованих між собою мідних пластин. Частина обмотки, увязнена між наступними один за одним відгалуженнями до колекторних пластин, називається секцією. Обмотка має велике число секцій, кожна з яких складається з одного або декількох витків. Число колекторних пластин рівне числу секцій. На мал. 1 обмотка складається

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні