Серцево-судинна система, та фактори негативного впливу на неї

Зміст 

Вступ

Розділ I. Функціональний стан серцево-судинної системи, та фактори негативного впливу на неї 

1. 1 Виникнення хвороби

1. 2 Проблема здоров’я в житті людини

Розділ II. Вплив науково-технічного і соціального розвитку суспільства на стан здоров’я людини

Розділ III. Фактори ризику, що спричиняють розвиток ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарду,  стенокардії

Висновок

Література

 

Вступ

Життєво важливо для кожної людини не тільки знати, як бути здоровим, але й уміти зберігати своє здоров’я на довгі роки. «Життя і здоров’я, - як сказав відомий у галузі валеології практик Г. П. Малахов,- найдорожче, що є у людини, тому підхід до них повинен бути найсерйознішим і ретельно вивченим”.

Знати особливості власного організму – життєва необхідність й елемент загальнлї культури людини, без якої суспільство не може прогресивно розвиватися в усіх його напрямках. Вивчаючи проблеми здоров’я в житті сучасного суспільства, ми розширимо та поглиблимо розуміння таких основних термінів, як “здоров’я”, “хвороба”, “третій стан”, “здоровий спосіб життя”, “культура здоров’я”.

Обсяг набутих знань, життєвий досвід доставлять нам розібратись у проблемах фізичного, психічного, духовного стану людини, а також у питаннях формування культури здоров’я.

Природа людину наділила досконалим функціональним організмом із універсальним захистом від усіляких зовнішніх та внутрішніх негативних впливів. Проте здоров’я слід розглядати не в статиці, тобто як щось набуте і не змінне, а як стан організму, котрий постійно змінюється. Тому необхідно, завжди стежити за своїм здоров’ям і підтримувати його у гармонійній рівновазі з довкіллям. А для цього потрібно вести здоровий спосіб життя

Рівновага людини з навколишнім світом- це насамперед її комфортне самопочуття у ньому. Такий стан передбачає спиятливе поєднання умов життя як природних (температура, атмосферний тиск та інші фізичні параметри), так і соціальних (культура, побут, суспільно-виробничі відносини).

Внутрішня рівновага організму людини – це збалансована робота всіх його функціональних систем: серцево-судинної, дихальної, нервової, гуморальної та інших. Внутрішня гармонія передбачає стан психічної зрівноваженості та духовної цілісності, особистості.

Духовний аспект здоров’я передбачає розуміння нами цілістності особистості, визначає сенс життя людини, її гармонійність як індивідума у спілкуванні з оточуючими.

Фізичний аспект здоров’я передбачає оптимальне, тобто без істотних відхилень, функціонування усіх систем організму людини ( серцево-судинної, дихальної, м’язової та ін. ). При цьому поняття “фізичне здоров’я” пов’язують із умінням володіти своїм тілом, фізичною витривалістю, високим рівнем працездатності.

Розділ I. Функціональний стан серцево-судинної системи, та фактори негативного впливу на неї

1. 1 Виникнення хвороби.

Поняття “хвороба” визначається як порушення життєводіяльності організму під впливом шідливих подразників зовнішнього чи внутрішнього середовища. При цьому знижується пристосовуваність живого організму до зовнішнього середовища й водночас мобілізується його захисним.

Виникнення хвороби у людини – наслідок впливу на організм шкідливих природних і соціальних факторів. Одним із факторів, що спричинює хвороби, є достатня пристосованість організму людини до досить складного комплекту умов життя. Цей комплект включає в себе фізіологічні особливості організму

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні