Техніка безпеки при роботі в кабінетах стоматологічного профілю

Техніка безпеки  при роботі в кабінетах стоматологічного профілю

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Інструкція розроблена на основі ДНАОП 0. 00-8. 03-93 "Порядок опрацювання та затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", ДНАОП 0. 00-4. 15-98 "Положення про розробку інструкцій з охорони праці".

До роботи в кабінетах стоматологічного профілю допускати осіб не молодше 18 років, які мають спеціальну медичну освіту (в залежності від профілю), пройшли медичне обстеження і не мають медичних протипоказань; пройшли вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж по пожежній безпеці.

Медичний персонал інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж).

Результати інструктажу заносяться в “Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці”, в журналі після проходження інструктажу повинні бути підписи інструктуючого та медперсоналу кабінету.

Власник повинен застрахувати медперсонал кабінету від нещасних випадків та професійних захворювань.

В разі пошкодження здоров'я медперсоналу з вини власника, медперсонал має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

За невиконання вимог даної Інструкції медперсонал несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Крім даної інструкції медперсонал кабінету стоматологічного профілю повинен виконувати інструкції по безпечній експлуатації обладнання, яке експлуатується, розробленими заводами-виготівниками.

Основні шкідливі та небезпечні виробничі фактори, які діють на медпрацівників кабінетів стоматологічного профілю:

-       Ураження електрострумом.

-       Подразнення шкіри рук хімічними препаратами.

-       Дія різноманітних аерозолів на організм.

-       3орова напруга

-       Нервово-емоційна напруга.

-       Травми обличчя при зніманні зубного каменю

Медперсонал кабінетів забезпечуєте спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з колективним договором (угодою) в залежності від роботи яка виконується.

Вимоги до приміщень кабінетів стоматологічного профілю.

Стоматологічні кабінети (терапевтичні, хірургічні, ортопедичні, ортодонтичні) повинні мати на одне основне стоматологічне крісло 14м і по 7 м2 на кожне додаткове.

При наявності додаткового крісла універсальної стоматологічної установки площа на додаткове крісло збільшується до 10 м2,

Висота кабінетів повинна бути не менше 3 м, а глибина при односторонньому природному освітленні не повинна перевищувати 6 м.

Стіни кабінетів повинні бути гладкими, без щілин. Всі кути і місця з'єднання стін, стелі і підлоги повинні бути закругленими, без карнизів і прикрас.

Стіни кабінетів хірургічної стоматології і стерилізаційної облицьовують на висоту не нижче 1,8 м, а операційної - на всю висоту полив'яною плиткою.

Вище панелі виконується фарбування олійною чи водоемульсійними фарбами.

Стіни кабінетів ортопедичної стоматології і основних приміщень зуботехнічної лабораторії на висоту дверей фарбуються алкидностирольними, полівінілацетатними, олійними фарбами чи нітроемаллю.

Вище панелі виконується фарбування силікатними чи клейовими фарбами.

Стеля стоматологічних кабінетів, операційних, передопераційних, стерилізаційних і приміщень зуботехнічних лабораторій фарбуються водоемульсійними, олійними чи силікатними клейовими фарбами в білий колір.

В спеціальних виробничих приміщеннях зуботехнічної лабораторії на висоту дверей стіни лицюються полив'яною плиткою.

Вище панелі виконується фарбування силікатними чи клейовими фарбами.

Підлога повинна настелятися рулонним полівінілхлорид ним матеріалом (вініпластом, лінолеумом) та не мати щілин, для чого всі шви зварюються при допомозі спеціальних горілок чи високочастотного зварювання.

В кабінетах хірургічної стоматології та операційних допускається керамічна плитка.

Підлога в приміщеннях зуботехнічної лабораторії повинна бути: в основних

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні