Тестування і діагностика ПК

План

Що можуть діагностичні програми?        

Як працюють діагностичні програми?     

Для чого потрібна функція діагностики? 

Чи можуть програми діагностики усувати збої в роботі ПК?       

Чи оптимізують такі програми роботу комп'ютера?   

Інформація про пристрої       

Norton Utilities      

SiSoft SANDRA   

HARDiNFO PRO  

Informer       

Cool Info     

Dr. Hardware

HWiNFO     

РС Information      

 

  Хочете взнати, які компоненти знаходяться під кришкою системного блоку вашого ПК або у вашому ноутбуку? Для цього не треба брати в руки викрутку і розбирати комп'ютер на «запчастині». Існує елегантніший спосіб! Програми для аналізу і діагностики ПК зберуть і представлять в наочній формі детальну інформацію про апаратних компонентів і продуктивності ПК. Експерти ComputerBild протестували шість популярних програм цього класу: як безкоштовних, так і платних (вартістю до 3000 крб. ). Ось що ми з'ясували.

Що можуть діагностичні програми?

Утиліти для діагностики і аналізу ПК виконують повну інвентаризацію комп'ютера. Після проведення обстеження вони виводять список з даними про всі компоненти: процесорі, жорсткому диску, материнській платі, включаючи інформацію про їх продуктивність. Ці відомості опиняться вельми до речі, якщо, наприклад, ви вирішили виконати апгрейд свого комп'ютера або продати його (у оголошенні необхідно буде вказати технічні характеристики ПК). Що ж уміють робити діагностичні програми? Ось короткий перелік їх можливостей:

1. збір відомостей про комплектуючі – «просунуті» програми надають найдетальнішу інформацію, ті, що «відстають» же замість цього виводять на екран набір специфічних позначень, зрозумілих лише фахівцеві з «заліза». Хочете наростити об'єм оперативної пам'яті? За допомогою програми діагностики ви зможете взнати, скільки слотів вже зайнято і які модулі пам'яті використовуються в системі.

2

обробка інформації. Збір відомостей – це лише перший крок. Головне завдання додатка полягає в тому, щоб представити дані в простому і наочному вигляді. Так, наприклад, абревіатуру DDR2 SDRAM хороша програма не залишить без пояснень – позначення має бути розшифроване і занесене у відповідну категорію (в даному випадку – в розділ «Оперативна пам'ять»). При запиті детальної інформації по цьому пункту користувач побачить додаткові відомості – наприклад, про робочу частоту оперативної пам'яті. Завдяки цим відомостям ви зможете точно взнати, який тип модулів ОП слід купувати для свого комп'ютера.

3. тестування продуктивності ПК – отриманий результат можна порівняти з еталонними системами, щоб прийняти правильне рішення про те, чи варто проводити модернізацію комп'ютера.

4. виведення детальних довідкових відомостей – діагностичні утиліти, окрім інформації про комплектуючі, надають і детальніші дані про той або інший компонент системи або дають заслання на веб-сторінки виробника. Наприклад, вам потрібно перевірити, чи встановлена на вашому ПК найостанніша версія драйверів для звукової плати. Для цього в програмі діагностики перейдіть в розділ аудіопристроїв: тут ви знайдете інформацію про актуальну версію драйверів. Ідеальним доповненням до цього буде заслання на веб-сторінку виробника звукової плати для завантаження відповідного ПО.

1 2 3 4 5