Травянисті та чагарникові біоми степів України

ЗМІСТ

Вступ.  

Загальна характеристика біомів.  

Біоми степів України.  

Загальна характеристика окремих представників трав’янистих та чагарникових біомів степу України.  

Висновок.  

Список літератури.  


Вступ

Екосистеми, що є в сучасній біосфері, належать до двох основних категорій. По-перше, це природні екосистеми, що виникають та існують незалежно від людини, та, по-друге, штучні антропогенні екосистеми, які, як, наприклад, посіви, створюються людиною. Важко не помітити, що всі природні екосистеми зараз у тій чи іншій мірі змінені під впливом господарської діяльності людини.

Природні екосистеми досить різноманітні. Але за спільністю основних структурних ознак, особливостями функціонування, характеру потоку енергії та кругообігу речовин, їх можна об'єднати в декілька основних типів. Практично при виділенні типів екосистем перш за все базуються на ознаках біоценозів. У цьому випадку все різноманіття екосистем світу можна звести до 15 основних типів.

Ці типи часто називають біомами. Біоми — це великі регіональні одиниці розчленування біосфери, що мають специфічну фауну та флору, які пристосувалися до певних грунтово-кліматичних умов та сумісного життя. Найбільш важливими для біосфери є біоми лісів та різних типів злакової рослинності.

Загальна характеристика біомів

Біом — термін в екології, яким позначають велике регіональне угрупування рослинних та тваринних співтовариств, адаптованих до регіональних фізичних особливостей оточуючого середовища, клімату та ландшафту. Біом складається із співтовариств в довготривало стабільному стані, а також всіх асоційованих з ними перехідних, ушкоджених та деградованих флори, фауни та ґрунтів; але найчастіше може бути ідентифікований за типом флористичного клімактеричного співтовариства.

Важливою характеристикою біому є біорізноманіття, особливо різноманітність фауни та субдомінантних форм рослин, що є функцією від абіотичних факторів; також важливим кількісним індикатором, що характеризує біом, є продукування біомаси домінантною рослинністю

Біорізноманіття має тенденцію до збільшення при збільшенні загальної біопродуктивності, вологості та температури.

Основними типами біомів є суходольні та водні.

Біоми, окрім загальної функціональної класифікації, можуть мати також і місцеві назви. Наприклад, трав'янисті або чагарникові біоми помірного поясу мають назву степ в Азії та східній Європі, саванна або вельд в південній та східній Африці, прерія в Північній Америці, пампа в Південній Америці, аутбек або скреб в Австралії. В деяких випадках біом як такий (а не окремі види) є об'єктом охорони, особливо в рамках національних програм збереження біорізноманіття.

Екосистеми суходолу

1.         Тундра

2.         Шпилькові ліси помірної зони

3.         Листяні ліси помірної зони

4.         Степи

5.         Тропічна та субтропічна злакова рослинність

6.         Савана

7.         Пустеля

8.         Вічнозелений тропічний дощовий ліс

9.         Болота

10.        Луки

Біоми степів України

Степові екосистеми формуються в помірному поясі в умовах посушливого клімату і тому мають внутрішньоконтинентальне розташування. Середньорічна температура дорівнює плюс 3 — 7,5° С. Опадів випадає на рік від 250 до 750 мм. Зволоження

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні