Участь України в миротворчих операціях НАТО

План

1. Участь України в миротворчих операціях НАТО. . 3

2. Політика ООН щодо миротворчої діяльності України. 11

Список використаної літератури. 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1. Участь України в миротворчих операціях НАТО

Сучасний характер та район проведення миротворчих операцій НАТО визначається новим баченням ролі НАТО в забезпеченні безпеки не тільки своїх членів, але й усього євроатлантичного простору. Ці підходи визначені у новій Стратегічній концепції НАТО, прийнятій в квітні 1999 року на Вашингтонському самміті. У ній фіксується новий більш широкий підхід до розуміння системи колективної безпеки. Європейська колективна безпека тепер повинна формуватися в рамках таких структур як НАТО і Європейський Союз. НАТО розділяє відповідальність за забезпечення безпеки не тільки власних членів Альянсу, але і країн-партнерів. Таким чином, НАТО відведена більш значна, ніж колись роль у забезпеченні колективної безпеки що має тепер не тільки військовий, але і політичний, економічний вимір.

Розширення функцій безпеки призвело до зміщення акцентів із чисто військових на політичні засоби реалізації політики Альянсу. Політичні інтереси стають пріоритетними для НАТО

Розширення функцій безпеки змусить НАТО переходити від "оборони членів Альянсу" до "захисту його інтересів" та до розширення географічних меж євроатлантичної безпеки. Зсув акцентів на захист інтересів у свою чергу передбачає дії НАТО за межами території країн-учасниць Вашингтонського договору, де вони будуть носити переважно миротворчий характер.

Основним місцем миротворчих дій НАТО стане так звана "зона нестабільності" у Європі, що включає ті райони Європи і прилеглі до неї прикордонні субрегіони, звідкіля можуть виходити такі загрози євроатлантичній безпеці, як: внутрішні міжетнічні конфлікти, нелегальна міграція, тероризм. У цю зону входять країни, у яких є великі проблеми з демократією, порушення прав людини, країни з авторитарними політичними режимами.

Ця зона в силу своєї внутрішньої нестабільності є найбільш неспокійною і найбільш складною для реалізації інтересів Альянсу. Її можна назвати переднім краєм дій НАТО. Однак саме в цій зоні НАТО найбільшою мірою може продемонструвати свою ефективність або ж, навпаки, безперспективність.

Основним елементом миротворчої політики НАТО в цій зоні є залучення до участі в миротворчих діях країн-партнерів у рамках програми "Партнерство заради миру". Програма "Партнерство заради миру" (ПЗМ) є важливим елементом загальної структури європейської стабільності і безпеки. Вона спрямована на подальший розвиток і практичне поглиблення стосунків НАТО з країнами-членами РПАС, а також іншими зацікавленими країнами ОБСЄ в галузі оборони, військового співробітництва та миротворчих операцій.

Започаткування програми ПЗМ стало своєчасним кроком у вірному напрямку, який сприяє уникненню нових "ліній поділу" в Європі, зміцненню стабільності та безпеки в Євроатлантичному регіоні, а також є важливим механізмом співробітництва у галузі підготовки до практичної миротворчої діяльності.

8 лютого 1994 р. Україна першою з країн СНД підписала Рамковий документ ПЗМ, а 25 травня передала керівництву НАТО свій Презентаційний документ. В ньому визначені політичні цілі участі України в ПЗМ, заходи, які планується здійснити для досягнення цих цілей, а також сили і засоби, що виділяються Україною для участі у ПЗМ. Одним з приоритетних завдань для України в рамках ПЗМ є: підтримання готовності та військового потенціалу, необхідного для участі в операціях під егідою ООН та/або ОБСЄ; спільне планування підготовки та навчань, спрямованих на посилення можливостей учасників ПЗМ здійснювати місії в таких галузях, як підтримка миру, пошукові та рятувальні роботи, гуманітарні операції та інші місії, відносно яких може бути досягнута домовленість.

Іншим важливим

1 2 3 4 5 6 7 8

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні