Україна і Росія у творчості Юрія Липи

План

Вступ

Біографія та формування світогляду.

Загальний огляд Росії.

Детальний огляд. Розподіл Росії.

Московія.

Україна.

Сибір.

Туранські республіки.

Ідея “Розподілу Росії” та українська зовнішня політика.

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Ю. Липа здійснив дійсно радикальне переосмисленні російського питання і відтак повністю змінив самостійницьку магістраль українського націоналізму: якщо Шевченко здійснив декострукцію Імперії, Міхновський рішуче поставив питання про політичне відокремлення України від Росії на правовій підставі, а Донцов обґрунтував його на підставі суто волі нації, що не потребувала ніякого зовнішнього обґрунтування, то Липа ствердив потребу розподілу Росії, її розвалу-розпаду (і це в 41 році!!!), якій, вже будучи десакралізованій у своїх “особливих” історичних місіях – будь-то слов’янофільській, комуністичній чи євразійській, – нічого не залишається як повернутися до свого вихідного становища – Московії, – яке для України є найбільш бажаним з погляду нестак гарантій суверенітету, як регіональної липівської геостратегії “Світло Чорномор’я – в Києві”.

Липа основну свою ідею щодо Росії називає не “розпад”, а відразу “розподіл”, бо розуміє, що з настанням умов розпаду відразу постане питання розподілу: Україна за Липою має йти здобувачем на Схід і контролювати не тільки Північне Причорномор’я, а території, прилеглі до Каспію, та мати в союзниках Кавказ. Липа розділяє Росію, ще тоді СРСР, на Московію із з сусідніми Пн. Помор’ям, Надбалтією, Україну із сусідніми Кавказом та Закавказзям, Сибір із Далеким Сходом, Монголією, Сінь-Дзяном та Киргизія із туранськими республіками. До сучасної Росії очевидно треба застосувати інший підхід згідно її економіко-політичного районування

Тут головним є показати концептуалізацію самої ідеї реконструкції Росії. Варто зазначити, що Липа висловив подібні ідеї раніше, ніж американський макросоціолог Р. Колінз.

Не треба боятися цієї ідеї. Бо ж інколи можна почути думки, що подібний сценарій розвитку Росії загрозливий для України повною дестабілізацією всього східного кордону і відкриттям приведеної ним в рух майже всього лімітрофу. Однак, по-перше, з геополітичного погляду Україні не належить велика частина її сьогоднішніх територій, основним рушієм відцентровості яких і є саме Росія. Посилення ж, по-друге, США в такому разі, як і Китаю як головного того, кому відійдуть значні території Сходу Росії, є негативним для нас настільки, наскільки ми самі як політична спільнота будемо хотіти втілити при настанні умов розвалу, а потім і розподілу Росії липівську стратегію. Бо ж геополітика тим і відрізняється від політичної географії складовою усвідомлення і дії.

Біографія та формування світогляду.

Політична думка, вважає І. Лисяк-Рудницький, розвивалася в Україні в 20 ст. кількома напрямами. Це — демократично-народницький, консервативний, комуністичний та інтегрально-націоналістичний. Розвиток суспільно-ментальних тенденцій в Україні слід сприймати і розуміти “не як єдиний потік, а радше як процес, що охоплює кілька паралельних і виразних, хоча й взаємопов’язаних та взаємозалежних напрямів” [1, 47].

Кожен з них витворив свій погляд на Україну, дав по-своєму відповіді на наболілі питання. Що стосується націоналістичної думки, то варто зазначити, що головним її досягненням

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні