Віч і вагітність (СНІД)

План

Віч і вагітність      

Очищення сперми         

Штучне запліднення      

Проблеми ВІЧ-позитивного подружніх пар      

Ризик вертикальної передачі 

Період виношування плоду    

Родовий період    

Післяпологовий період 

Можливість переривання вагітності 

 

Віч і вагітність

Більшість ВІЧ-позитивних жінок хочуть мати дітей. Сучасні методи медичного втручання в передродовий і родовий період допомагають понизити ризик передачі Віл-інфекції від матері до дитяти практично до нуля. Та все ж будь-який ВІЧ-позитивних жінці слід зважити все "за і проти" перш ніж йти на цей крок.

Немає жодних доказів, що вагітність прискорює перебіг Віл-інфекції у безсимптомних жінок. Тому, ВІЧ-позитивних жінці, яка хоче завагітніти, є сенс шукати необхідну інформацію і звернутися за порадою. Знання про передачу інфекції від матері дитяті швидко розвиваються. Стає усе більш очевидно, що деякі ситуації личать для зачаття краще, ніж інші, для того, щоб мінімізувати (але не усунути) ризик передачі Віл-інфекції плоду.

Деяких турбує проблема, що дитя (навіть якщо і не буде інфікований) може залишитися сиротою (із-за смерті одного або обох батьків) до досягнення повноліття. Поважно, щоб мати (і її партнер, якщо це має значення) приймала рішення сама, а не перекладала його на плечі медиків. Для ВІЧ-позитівних жінок, що приймають комбіноване лікування, поважно обговорити питання зачаття (або контрацепції) з медичним або іншим фахівцем. По можливості, це обговорення слід провести до зачаття.

Деякі жінки хочуть припинити лікування або до вагітності, або в мить, коли вони розуміють, що вагітні

Це питання необхідно детально обговорити. Як правило, поважно, щоб жінка продовжувала курс лікування. В разі припинення лікування існує ризик швидкого відновлення вірусного навантаження, і це може підвищити ризик так званої вертикальної передачі. Викликає побоювання і ризик ненормального розвитку плоду, хоча сьогодні єдиним свідоцтвом побічної дії є ризик передчасних пологів в матерей, що проходять курс подвійної або потрійної терапії.

Проблеми ВІЧ-позитивних жінок, що бажають завагітніти від ВІЧ-негативних чоловіків

Під час незахищеного статевого акту існує незначний ризик інфікування чоловіка-партнера. Цього можна уникнути, якщо жінка використовує набір для самостійного запліднення. В ході цієї простий процедури жінка запліднює себе під час овуляції спермою свого партнера, зібраною в стерильну судину. Більшість лікарень і організацій по питаннях жіночого здоров'я можуть запропонувати консультації і необхідне устаткування.

Передача інфекції дитяті відбувається в той момент, коли вірус від інфікованої матері передається дитяті в утробі, під час пологів або грудного вигодовування. Якщо батько ВІЧ-ІНФІЦИРОВАН, а мати - ні, дитя не буде безпосередньо інфіковано через батьківську сперму. Якщо жінка буде інфікована під час зачаття, існує значний ризик передачі інфекції дитяті, оскільки вірусне навантаження жінки під час сероконверсії, швидше за все, буде високим. Хоча і бували випадки, коли жінки вагітніли від ВІЧ-ПОЗІТІВНИХ чоловіків і не інфікувалися, немає жодної надійної інформації, що пояснює, чому це стало можливим.

Деякі пари, що бажають зачати дитяти, можуть спробувати мінімізувати ризик інфікування жінки, займаючись незахищеним сексом лише тоді,

1 2 3 4