Виготовлення аплікацій з використанням ниток і тканини

План 

Вступ.  

1. Інструменти і матеріали для аплікацій.  

2. Техніки ручної аплікації 

3. Технологія виготовлення аплікації з тканин та волокнистих матеріалів.  

Висновки.  

Список використаної літератури.  


Вступ

Аплікація - вид художнього оформлення виробів, коли на основний матеріал відповідно до узору нашиваються або наклеюються клаптики іншого кольору або волокнистого вмісту. Походить ця назва від латинського слова applicatio - прикладання, приєднання. Виникнення аплікації пов'язане з давньою культурою народів-кочівників. Безцінні твори скіфського мистецтва знайдені у численних похованнях на території України. Зокрема, збереглися фрагменти шкіряного костюма, повсті, вовняних тканин, художньо оформлених вишивкою, аплікацією тощо.

Яскравими узорами здавна оздоблювалося багато предметів побуту і господарства: шатра, господарський інвентар, одяг, взуття і предмети домашнього вжитку, виготовлялися вироби декоративно-прикладного мистецтва.

Основним матеріалом для аплікації у давнину були шкіра тварин і вовна, а пізніше вовняні та шовкові тканини, шкіра, хутро, сап’ян, повсть, оксамит, шнури, тасьма, бісер, лелітки.

Аплікація - давня, традиційна техніка прикрашування виробів, полягає у накладуванні на поверхню предметів вирізаних клаптиків шкіри /сап’яну/, сукна, металевих платівок, барвистих вовняних шнурків, шкіряних ґудзиків, тороків, китиць. Особливою оригінальністю візерунків відзначаються гуцульські кептарі, оздоблені шкіряними витинанками.

Народні художні тканини, що виготовлялися і виготовляються на Україні, орнаментовані не тільки в процесі ткання, плетіння, а й такими техніками, як вибійка, ручний розпис, мережання, вишивання, аплікація тощо.

1. Інструменти і матеріали для аплікацій

Тканини

Окрім бавовняних тканин з різноманітними візерунками, у аплікації використовують різноманітні матеріали: металізовану прозору тканину, органзу, оксамит, плісеровану синтетичну тканину й інші, що мають рельєфну поверхню, фетр

Окремі елементи геометричних чи рослинних орнаментів можна вирізати з декоративних тканин. А щоб скріпити виворітний бік використовують прокладки на термоклейовій основі.

Інструменти

Швацькі нитки для зшивання і обкидання деталей. Нитки для вишивання, щоб додати виробу потрібної виразності, або щоб задекорувати необроблені краї. Також використовують смугасті та металізовані нитки.

Гострі ножиці, з довгими і короткими лезами, будуть потрібні для викроювання елементів аплікації. Тонкими булавками (переконайтесь, що вони не іржаві) скріплюють деталі з основою. А щоб переносити малюнок. слід заготувати крейду чи копіювальний папір.  

2. Техніки ручної аплікації

Тривалий час основною технікою аплікації була ручна праця. Тканини для аплікації підбирають подібної щільності, а накладаючи, слідкують, щоб напрямок ниток тканини фрагмента співпадав із напрямком ниток основи.

Основний метод. Часто для аплікації використовують кросна, але якщо усі елементи добре розпрасовані і акуратно наметані, можна обійтися без них. Для аплікації часто використовують малюнок, до натурального розміру якого додають припуски на шви (6 мм). Цей малюнок переносять на тонкий картон, виготовивши шаблон. Тепер накладіть шаблон на тканину і обведіть, виготовивши деталь. Підгорніть припуски на шви і прометайте край. Приметайте деталі до тканини основи, а потім акуратно пришийте їх. Випрасуйте виріб і видаліть нитку основи.

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні