Виконання дитячої святкової зачіски

План

Вступ. 2

Охорона праці при виконанні певної роботи. 6

Опис підготовки робочого місця і утримання його під час. 8

роботи. 8

Опис технологічного процесу виконання роботи. 10

Устаткування, інструменти та пристосування, що застосовуються при виконанні даної роботи. 11

Сучасні досягнення в даній галузі 14

Виготовлення інструкційної карти. 15


Вступ

«Це майстер від Бога», – говорили в один голос усі, кого ми розпитували про перукаря Романа Гавришківа. «У нього золоті руки і справжній талант», – запевняли його клієнти.

– А знаєте, – раптом утаємничено зашепотіла одна з них, – пан Роман – це саме той єдиний перукар в Україні, котрий може стригти за допомогою небезпечної бритви наосліп.

Тобто як? – недовірливо зміряли поглядом ми свою співрозмовницю.

– Ну в цілковитій темряві чи зі зав'язаними очима, – упевнено відповіла жінка.

Заінтриговані, ми з нетерпінням чекали на розмову з цим прославленим львівським перукарем, котрий ось уже 30 років чаклує над людськими зачісками.

Розмова за горнятком кави вийшла щирою та відвертою, а головне – дуже приємною. Бо познайомившись із паном Романом поближче, ми зрозуміли, що він не тільки прекрасний майстер, а й справжній взірець ґречності та шляхетності.

Перукарем Роман Іванович став з волі батьків. Сам сьогоднішній майстер-віртуоз ніколи не мріяв про цю професію

Пропагуючи на кожному кроці красу праці робітників і колгоспників, тодішня радянська ідеологія знівелювала значимість інших професій, зокрема перукаря. Тому, працюючи слюсарем на автобусному заводі, Роман Гавришків дуже неохоче залишав цю, так звану в той час у Львові, «кузню молодого громадянина». І хоч якою непрестижною та навіть принизливою завдяки радянській пропаганді вимальовувалася йому професія перукаря, виховання не дозволило перечити батьківській волі.

У перукарні, куди Роман Іванович потрапив на науку, працювало четверо досвідчених майстрів. «Я слухав кожного, бо кожен знав щось особливе, – розповідає пан Роман, – адже недарма кажуть у народі, що ласкаве теля дві корови ссе».

Учителі завжди наголошували учневі, що підхід до клієнта повинен бути індивідуальним. Також від них він виніс золоте правило свого фаху: «Клієнт завжди правий».

Пан Роман переконаний, що аби чогось досягти, кожна людина повинна пройти через важке починання, бо шлях до успіху легким не буває.

Таке важке починання мав і він. Одразу після науки Роману Івановичу довелося працювати підмінним майстром, яким, як правило, «затикають усі кути», оскільки такий перукар не має свого постійного робочого місця. Згодом, працюючи вже майстром на вулиці Маяковського, Роман Гавришків зіткнувся з новою проблемою – невиконанням плану. «Я був тоді ще молодий, не мав своєї клієнтури, – пояснює пан Роман, – а план у соціалістичні часи – це основне, тому батьки, рятуючи мою репутацію, докладали за мене гроші із власної кишені».

Та негаразди не лякали молодого перукаря. Навпаки, вони загартували його волю і спонукали вдосконалювати свою професійну майстерність. Так, завдяки старанності й наполегливості Роман Гавришків у 1972 році отримав першу нагороду – ІІІ-є місце на Львівському обласному конкурсі молодих перукарів. Після цього фортуна немов повернулася до нього обличчям. Одне за одним він здобуває призові місця

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні