Використання ефірних масел в медицині

План

Властивості ефірних масел

Методики використання ефірних масел

Внутрішнє використання ефірних масел

Зовнішнє використання ефірних масел

Висновки

ВЛАСТИВОСТІ ЕФІРНИХ МАСЕЛ

Ефірні масла - запашні, легколетучі речовини, що втримуються в різних частинах рослин, головним чином у квітках, листках, плодах, корінні.

В медицині й косметології відомо, що:

- всі природні ефірні масла мають бактерицидну й протизапальну дію;

- всі ефірні масла мають позитивну косметичну й дерматологічну дію;

- частина відомих ефірних масел активізує імунну систему;

- більше половини відомих ефірних масел мають знеболюючу дію;

- біля половини відомих ефірних масел благотворно впливають на органи дихання, кругообігу й травлення.

З іншої сторони, відомо, що тривала відсутність у вдихуваному повітрі ароматичних речовин рослинного походження супроводжується:

- порушенням біологічної рівноваги на клітинному рівні;

- розвитком дефіциту ароматичних речовин, які необхідні організму для синтезу біологічно активних речовин;

- інформаційним голодом нюхового апарату й водних структур людини.

З допомогою ефірних масел можна протистояти різним інфекціям: легеневим, печінковим, кишковим, сечових шляхів, маточним, носоглотковим, шкірним.

Ароматерапія дає такі результати, які неможливо одержати ніякими іншими сучасними засобами. Доказано, що суміш ефірних масел сосни, чебрецю, м`яти, лаванди й деяких інших при розпиленні в приміщенні знищила всі хвороботворні мікроорганізми (у тому числі стафілококи), а з 2230 мікробних колоній, обумовлених спочатку, залишилось тільки 100.

В приміському лісі в кубічному метрі повітря налічується 5 патогенних мікробів, у міській квартирі - 20 000, у салоні автомобіля - 9 000 000 (!!!). Така ж кількість мікробів виявляється в шкільних класах, у приміщеннях магазинів, а ще більше - у громадському транспорті, у лікарнях. Тому розпилювання ефірних масел у приміщеннях, громадському транспорті дозволяє майже повністю знищувати патогенну мікрофлору, чим досягається лікувально-профілактичний ефект. Причому, загибель різних патогенних мікробів відбувається приблизно рівною мірою. Інакше кажучи, види патогенних мікроорганізмів, стійкі до аромапрофілактики приміщень, не виявлені

При туберкульозі легенів лікування ефірними маслами дає зниження температури, зменшення кашлю. Повертаються сили, вага й апетит, нормалізується склад крові, зникають збудники - бацили Коха.

Серед головних антисептиків варто виділити ефірне масло лимона, лаванди, сосни, ялиці, евкаліпта. Ефірні масла і природні антибіотики, що втримуються, наприклад, у звіробої (іманін), безсмертнику (аренанін), шавлії лікарській (сальвін), чистотілі й т. д. , діють тільки проти мікробів, але не проти вищих організмів.

Антисептична здатність ефірних масел не слабшає, не зменшується з часом, і організм не звикає до ароматичних лікувальних засобів. Ні в одному організмі, ні при яких дозах самих гарних ліків не відбувається загибель абсолютно всіх бактерій. Виживають найбільш стійкі, пристосовані до нових для них умов життя, або, як говорять медики, найбільш резистентні. Медицина, рятуючи мільйони людей новими препаратами, створила одночасно й базу для еволюції більш грізних інфекційних захворювань. Можна припустити, що СНІД є результатом еволюції патогенних мікроорганізмів, результатом змагання між медициною й патогенним світом, що розвивається за законами природи. Продукт цього змагання, боротьби за виживання виявляється настільки потужним і стійким до будь-яких хімічних і фармацевтичним препаратів і рослинних ліків, що, в остаточному підсумку, весь відомий людству арсенал лікарських засобів не в змозі з ним боротися, а для створення

1 2 3 4 5 6 7

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні