Використання харчових добавок у лікувально-профілактичному харчуванні

ПЛАН

СКЛАД І ВЛАСТИВОСТІ ПРОДУКТІВ ВОДОРОСТЕВОГО ПОХОДЖЕННЯ     

СИСТЕМНІ ЕФЕКТИ ВОДОРОСТЕВИХ ПРОДУКТІВ      

БІОЛОГІЧНО-АКТИВНА ХАРЧОВА ДОБАВКА "МІДНІ ПОХІДНІ ХЛОРОФІЛУ"        

РОЛЬ І МІСЦЕ МІДНИХ ПОХІДНИХ ХЛОРОФІЛУ СЕРЕД ІНШИХ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН (СУБСТРАТІВ) В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ    

 

Кінець 20-го століття ставить світ перед екологічною катастрофою, викликаній розвитком цивілізації, коли більше усіх страждають сама людина. І незвичайні морські рослини - водорості - готові прийти на допомогу хворим, дітям і літнім. Морські водорості використовуються в медичних цілях з часів Великої китайської імперії і до наших днів.

Нині продукти, що отримуються з морських водоростей, отримали загальне визнання і міцно зайняли своє місце в медицині і харчовій промисловості. Але, отримавши визнання, вони не так широко використовуються, як це було б можливо. Водорості як потужний акумулятор всіляких хімічних елементів, повинні зайняти гідне місце в медичній практиці. Ламінарія - той об'єкт, який дозволяє здійснити мрію Гіппократа,: "Щоб наша їжа була ліками, а ліків їжею"(23). Особливо актуальним це являється для Північно-західного регіону Росії, де водорості є представником місцевої флори, є природною рослинною сировиною.

Відомий так званий "принцип ендеміки", згідно з яким найбільш повноцінним метаболізмом в організмі людини піддаються продукти, які отримані з сировини, що має походження з того ж житла, що і людина, яка їх спожила. До того ж, знімається питання транспортних витрат. Єдиний в нашому регіоні і старий в Росії Архангельський водоростевий комбінат виробляє широкий асортимент харчових добавок лікувально-профілактичної дії на основі водоростей, що ростуть в Білому морі. Нині з'являється все більше робіт, що свідчать про лікувальні властивості продуктів переробки водоростей.

Продукти, що отримуються з водоростей, виявляють благотворну дію при багатьох захворюваннях людини, у тому числі при хворобах органів дихання і імунної системи

Особливо це є актуальним в нашому регіоні, де розташовується комплекс підприємств целюлозно-паперової промисловості, деревообробній і оборонній промисловості, які є джерелом екологічного неблагополуччя в регіоні.

Змінюється структура патології: більше стає затяжних форм захворювань, атипових форм. У сучасних умовах відбувається патоморфоз багатьох захворювань, що відбивається на їх клінічних особливостях, течії і прогнозі. Відзначається наполеглива хронічна рецидивуюча течія захворювань (31).

Вплив дискомфортних кліматичних чинників Півночі на організм людини дуже великий. Дефіцит тепла, охолодження, інтенсивні тепловтрати обумовлюють комплекс адаптаційних регуляторних зрушень, що забезпечують зростання теплопродукції і обмеження тепловтрати. Охолодження викликає зниження функціональної активності імунітету, створює умови для формування вторинних імунодефіцитів, аутоімунних станів. Залежність показників імунітету від кліматичних чинників підтверджується кореляційним аналізом. Імунологічна реактивність жителів нашого регіону відрізняється високою мірою поширеності порушень им-мунного статусу (16,21).

Організм сучасної людини, споживаючої все більше штучних продуктів харчування, відчуває серйозний дефіцит органічних речовин, зокрема мікроелементів. Дефіцит вітамінів, макро- і мікроелементів, харчових волокон формує чинники ризику багатьох хронічних недуг, знижує функціональну активність імунної системи. За даними Інституту живлення РАМН, не більше 3% росіян удосконалюють свій раціон харчування за допомогою мультивитаминно-минеральних комплексів. Між тим половина Європи постійно коригує своє живлення за допомогою біологічно активних добавок (БАД) до їжі, в США ця цифра зросла до 80%.

Концентрати природних

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні