Винаходи Японії

ВИНАХОДИ ЯПОНІЇ

 Японія будує новий поїзд-кулю на магнітній подушці, який почне рух в 2027 році

 

Надшвидкісні пасажирські поїзди — це один з найбільш популярних в Японії видів громадського транспорту для людей, які щодня змушені їздити на роботу в інший район цієї країни. Ці надшвидкісні потяги ще називають “кулями” через їх швидкості, дуже великі швидкості. Однак, тієї швидкості, яку можуть розвивати поїзди, що рухаються по швидкісному залізничному полотні, деякі вважають явно недостатньою, тому уряд Японії збирається в 2027 році запустити нову залізничну лінію між Токіо і Нагоя, по якій ходитимуть надсучасні потяги на магнітній подушці. І нещодавно перший вагон цього поїзда-кулі почав перші пробіги на спеціальній випробувальній ділянці японської Центральної залізниці.

Перший вагон нового поїзда-кулі, по суті своїй – локомотив, має довжину 28 метрів. Його ширина становить 2. 9 метра, висота — 3. 1 метра, а в його пасажирському салоні розміщуються 24 пасажири. Решта вагони поїзда-кулі, які з’являться трохи пізніше, будуть вміщувати по 68 пасажирів. І якщо ви поїдете до Японії після 2027 року, то ви сміливо можете залишати свій Феррарі вдома, новий поїзд повезе вас швидше, набагато швидше, адже його максимальна швидкість складе більше 500 кілометрів на годину.

На даний момент часу японські компанії Nip­pon Sharyo і Mit­subishi Heavy Industries побудували в цілому п’ять вагонів нового поїзда-кулі. Ці вагони навряд чи колись будуть возити пасажирів, вони служать для проведення випробувань, відпрацювання використаних в них технологій і налагодженні програмного забезпечення численних мікропроцесорних систем управління. На початку наступного року перші етапи випробувальної програми нового поїзда будуть завершені і почнеться черговий етап, який зажадає значного подовження випробувальної смуги залізничного полотна.

 Вебкамеру перетворили на голографічний мікроскоп

 

Японські інженери створили портативний голографічний мікроскоп, здатний записувати тривимірні зображення з роздільною здатністю близько 17 мікрон

Пристрій зібрано з рекордно дешевих компонентів — їх вартість не перевищує 250 доларів. Препринт роботи викладений в архіві Корнельського університету, а його короткий огляд публікує блог Tech­nol­ogy Review. Пристрій являє собою коробку, легко вміщається на долоні. Усередині міститься веб-камера, точкова (Пінхол) лінза, а в якості джерела світла виступає невеликий твердотільний лазер. Тривимірне зображення на основі даних веб-камери відновлюється в реальному часі на комп’ютері за допомогою вільного ПЗ.

Принцип голографічної мікроскопії полягає в тому, що світло, проходячи крізь зразок, змінює не тільки свою інтенсивність, але і фазу. Поєднавши такий лазерний промінь з референтним, можна отримати тривимірну голограму. Потенційно, голограма містить набагато більше інформації про об’єкт, ніж плоске зображення в традиційній мікроскопії. Однак, для її використання потрібна попередня розшифровка.

Голографічна мікроскопія має кілька переваг перед традиційною. По-перше, вона не обмежена глибиною різкості, а по-друге, може потенційно обійтися без складної оптики, що і продемонстрували автори.

Конкурентом голографічного мікроскопії є метод птіхографіі. Він заснований на декодуванні дифракції в хвильовому полі і застосовується, насамперед, для електронної мікроскопії.

 Японські інженери створили крокуючого робота-крісло

 

Спеціалісти Технологічного університету префектури Тіба розробили новий тип роботизованого інвалідного крісла високої

1 2 3