Виникнення людського суспільства

План

Виникнення людського суспільства.          3

Походження людини.           3

Найближчі предки людини 4

Роль праці у виділенні людини з тваринного світу         9

Пітекантроп   11

 Виникнення людського суспільства

Епоха формування і розвитку первісно-громадських стосунків має величезне значення в історії людства. Вона починається з виділення людини зі світу тварин. Впродовж цієї епохи були закладені основи всього подальшого розвитку матеріальної і духовної культури людського суспільства.

«Ета «сива старовина» при всіх обставинах залишиться для всіх майбутніх поколінь незвичайно цікавою епохою, тому що вона утворює основу всього пізнішого вищого розвитку, тому що вона має своїм вихідним пунктом виділення людини з тваринного царства, а своїм вмістом — подолання таких труднощів, які ніколи вже не зустрінуться майбутнім асоційованим людям»(Ф. Енгельс, Анті-дюрінг, Госполітіздат. 1953, стор. 109. ), — писав про епоху первісно-громадських буд Фрідріх Енгельс.

Походження людини.

Процес формування людини і розвитку первісно-громадських буд складається з ряду послідовних етапів В. І. Ленін в своєму творі «Держава і революція», кажучи про первинні стадії людського розвитку, згадує про «стадо мавп, що беруть палиці», про «первісних людей» і про «людей, об'єднаних в кланові суспільства» (родові общини) (Див. Ст І. Ленін, Держава і революція, Соч. , т. 25, стор

361. ). Ці визначення прийняті радянською наукою для позначення трьох різних послідовно змінявшихся етапів еволюції людини і становлення суспільства.

Перші два етапи є часом виділення наших прадавніх предків зі світу тварин. Вони стали внаслідок цього і поворотним пунктом в історії нашої планети, відкривши тривалу, важку і складну, але велику дорогу розвитку праці і суспільства, який йшов від безсилля перед природою до все зростаючій владі людини над нею.

Аби повніше представити хід подій на цих перших етапах історії людини, а також і на всьому протязі первісної історії, необхідно перш за все мати на увазі ту природно-географічну обстановку, ті події в історії земної кулі, на тлі яких відбувалися зміни в житті наших віддалених предків, багато в чому тісно пов'язані із змінами в природі, що оточувала їх.

Як відомо, історія Землі ділиться на чотири ери: архейску, палеозойську, мезозойську і кайнозойську. Остання ера продовжується і в даний час. Кожна з цих ер ділиться у свою чергу на ряд періодів. Лише у другій половині архейскі («первинною») ери, що продовжувалася біля l1/2 млрд. років, на землі виникає життя, спочатку у вигляді простих організмів, потім водоростей, губок, кишечнополостних, молюсків, кільчастих черв'яків. Інколи час появи життя на землі виділяють в особливу еру — протерозойску (еру «раннього життя»). У палеозойській ері (ері «древнього життя»), що продовжувалася близько 325 млн. років, з'являються риби, комахи, земноводні, плазуни, а також наземні спорові рослини. Мезозойська ера (ера «середнього життя»), що продовжувалася близько 115 млн. років, з'явилася часом розвитку велетенських плазунів. Кайнозойська ера (ера «нового життя», час панування ссавців) ділиться на два великі періоди: третинний і четвертинний.

 Найближчі предки людини

Третинний період в порівнянні зі всією історією людини тривав надзвичайно довго. Почався

1 2 3 4 5 6 7

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні