Заслужений ансамбль танцю України “Юність”

Заслужений ансамбль танцю України “Юність” Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді

Український народний танець є однією з найяскравіших фарб духовної палітри нашого народу. Поряд з українською піснею, танок є тим неординарним явищем, яке вирізняє внесок української культури в скарбницю людства.

Часткою української хореографічної культури є Заслужений ансамбль танцю України "Юність".

Своєю творчістю цей гурт утверджує самобутність глибинної культури українців, яка своїми витоками сягає предковічних часів і є визнаною та зрозумілою іншим народам, бо Ми і наша Земля - є прабатьківщиною багатьох народів світу та їх етносів.

Створив колектив "Юність" у 1964 році талановитий балетмейстер-постановник Мирослав Михайлович Вантух (нині академік, професор, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, народний артист України, генеральний директор Національного Академічного державного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, Герой України).

А коли у 1980 році п. Вантуха М. М. запросили керувати Академічним державним ансамблем танцю України ім. П. Вірського, кермо "Юності" передав своєму учневі Ваньовському Михайлові Васильовичу (народний артист України).

За період творчої діяльності Заслужений ансамбль танцю України "Юність" визнаний кращим танцювальним колективом нашої Держави, Підтвердженням цього є: Перше місце за підсумками журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу з народної хореографії ім

П. Вірського, звання лауреата міжнародного фестивалю "Квітучий мигдаль" в Італії, дипломи лауреата двох Всесвітніх фестивалів молоді і студентів у Москві та Берліні, мистецькі перемоги на міжнародних і державних конкурсах* фестивалях, урочистих концертах, концертні виступи у 54 країнах світу, а також присвоєння ансамблеві почесного звання "Заслужений".

Основною метою діяльності уславленого колективу є збирання, вивчення і збереження національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних постановок із минулого та сучасного життя українців, а найголовніше, виховувати нові покоління молоді, спроможної відтворювати, І збагачувати красу українського танцю.

Ті величезні духовні багатства, що містить наш фольклор і нині є  традиційним підґрунтям нової національної культури. Звертатися до етнічних витоків - не означає повертатися. Йдеться про надбудову, збагачення минулого, зрештою, витвір нового. І це далеко не етнографізм, в якому нас охоче звинувачують. На порожньому місці нічого не народжується, не кинувши в грунт зерна, не матимеш сходу.

На долю нинішньої української еліти випало творити культуру нації, яка виходить на обшири світової цивілізації. Ми маємо прийти із власним культурним надбанням, яке б збагатило і вигідно вирізняло нас з-поміж інших.

Тому обов'язком молодіжного гурту "Юність" є і надалі сплітати вінок нашої української культури, вплітаючи туди квітки чарівних народних танків, щоб міцно з'єднували ланцюг нашого родоводу.

В даний час в репертуарі "Юності" понад 50 хореографічних номерів. Кожен танок неповторний у своїй гармонійності й вишуканості, кожен рух, комбінація несуть у собі глибоке смислове навантаження. Танець у виконанні артистів-аматорів "Юності" промовляє до нашої душі, почуттів, серця мовою, що має власну стилістику та образність. Не можна бачити без внутрішнього зворушення, як народжується барвисте мереживо ліричного дійства, або як у вихорі з'являються танцюристи, щоб явити світові неперевершений "Гопак".

Сповнені почуттям гордості за свою національну приналежність, танцюристи "Юності" завше з честю демонструють досягнення національної культури за кордоном, вносять

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні