Заземлення

Зміст   

Вступ

1. Загальні відомості     

1. 1 Напруга дотику                 

1. 2 Напруга кроку

2. Вимірювання опору заземляючого пристрою        

3. Технічні засоби захисту в електроустановках

3. 1 Захисне заземлення         

3. 2 Занулення       

3. 3 Захисне відключення        

3. 4 Електричне розділення мереж   

3. 5 Використання малої напруги     

3. 6 Вирівнювання потенціалів

3. 7 Ізоляція 

Список використаної літератури    

 

Вступ

Забезпечення безпеки життєдіяльності – завдання першорядного пріоритету для особи, суспільства і держави. З моменту своєї появи на Землі чоловік перманентно живе і діє в умовах тих, що постійний змінюються потенційно небезпек. Реалізовуючись у просторі та часі, небезпеки заподіюють шкоду здоров'ю людини, яка проявляє в нервових потрясіннях, хворобах, інвалідних і летальних результатах і ін. Профілактика небезпеки і захист від них – актуальна гуманна, соціально-економічна і юридична проблема, в рішенні якої держава не може бути не зацікавленою

Для забезпечення електробезпеки необхідне строге виконання низки організаційно-технічних заходів встановлених правилами пристрою електроустановок, правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів і правилами техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів. Небезпечна і шкідлива дія на людей електричного струму, електричної дуги і електромагнітних полів виявляється у вигляді електротравм і професійних захворювань. Електробезпека в приміщенні забезпечується технічними способами і засобами захисту, а так само організаційними і технічними заходами.  

1. Загальні відомості

Існують наступні способи захисту, вживані окремо або в поєднанні один з одним: захисне заземлення, занулення, захисне відключення, електричне розділення мереж різної напруги, застосування малої напруги, ізоляція токоведущих частин, вирівнювання потенціалів.

У електроустановках (ЭУ) напругою до 1000В з ізольованою нейтраллю і в електроустановках постійного струму з ізольованою середньою крапкою застосовують захисне заземлення у поєднанні з контролем ізоляції або захисне відключення.

У цих електроустановках мережа напругою до 1000В, пов'язану з мережею напругою вище 1000В через трансформатор, захищають від появи в цій мережі високої напруги при пошкодженні ізоляції між обмотками нижчої і вищої напруги пробивним запобіжником, який може бути встановлений в кожній фазі на стороні нижчої напруги трансформатора.

У електроустановках напругою до 1000В з глухозаземленной нейтраллю або заземленою середньою крапкою в ЭУ постійного струму застосовується занулення або захисне відключення. У цих ЭУ заземлення корпусів електроприймачів без їх заземлення забороняється.

Захисне відключення застосовується як основний або додатковий спосіб захисту у випадку, якщо не може бути забезпечена безпека застосуванням захисного заземлення або занулення або їх застосування викликає труднощі.

При неможливості застосування захисного заземлення, занулення або захисного відключення допускається обслуговування ЭУ з ізолюючих майданчиків.  

1. 1 Напруга дотику

Напругою дотику називається напруга на корпусі електроустаткування з пошкодженою ізоляцією, до якого може доторкнутися людина. Ця напруга залежить від стану заземлення, відстані між людиною і заземлителем, опори підстави, на якій коштує людина.

На (мал. 3а) показаний вплив положення людини відносне заземлителя при одиночному заземлителе

1 2 3 4 5 6 7

Схожі роботи