Значення релаксації

Значення релаксації

Розслаблення (релаксація) м'язів - це зменшення напруження м'язових волокон, що становлять м'яз. Кожному м'язу, сполученому суглобом, протистоїть інша, прикріплена до цього ж суглоба, але з другого його боку і забезпечуюча рух деякої частини тіла в іншу сторону. Такі протилежно розташовані м'язи називаються антагоністами. Майже кожний крупний м'яз має свого антагоніста.

Здібність до мимовільного зниження надмірного напруження під час м'язової діяльності або до релаксації м'язів-антагоністів має велике значення в побуті, праці, спорті, оскільки завдяки ній знімається або зменшується фізична і психічна напруження.

У силових вправах непотрібна напруження м'язів-антагоністів зменшує величину зовнішньої сили, що проявляється. У вправах, що вимагають витривалості, воно призводить до зайвої витрати сил і до більш швидкого стомлення. Але особливо заважає зайва напруженість швидкісним рухам: вона сильно знижує максимальну швидкість.

Наприклад, якщо людина не уміє розслабляти м'язи, не потрібні для виконання даної вправи, результат стає нижчим. Зайву скутість можуть викликати можуть викликати різні психологічні чинники, такі як присутність глядачів, незнайома обстановка, суб'єктивно-особові причини і т. д. Тим часом постійна спеціальна робота, направлена на виховання розслаблених, вільних рухів завжди приводить до позитивного результату. Слід знати і про те, що психічна напруженість завжди супроводжується м'язовою, але м'язова напруженість може виникнути і без психічної.

Стрес в перекладі з англійської - це напруження, найбільш логічним методом зниження рівня стресу є розслаблення або релаксація. Всім відомо, що ліва півкуля нашого мозку відповідальна за мову і логічне мислення, а праве - за уяву, мрії, інтуїцію

У сучасному світі для відчуттів залишається не багато місця, і тому більшість з нас живуть логікою.

Хоча саме за допомогою інтуїції ми можемо проникнути в суть речей і явищ, швидко вирішити проблеми, з якими не в силах справитися наша логіка і здоровий глузд. У ті моменти, коли ми якимсь способом все-таки примушуємо праву півкулю превалювати над лівим, звичайні для стану неспання і напруга бета-ритми змінялися альфа-ритмами, які, як правило, передують сну.

В моменти життя «правої півкулі мозку» ми набагато спокійніше і у нас з’являється здатність до творчої діяльності. Цього стану можна легко досягти в стані релаксації або розслаблення. Саме завдяки цьому релаксація здатна повністю відновити сили і внести гармонію до нашого життя, підкоригувавши льовопівкульну повсякденність. Регулярна релаксація міняє хімію організму, а глибокі стадії розслаблення примушують мозок виділяти ендофріни, що піднімають настрій.

Медитація дозволяє добитися подібних результатів. Хоча термін «релаксація» зазвичай застосовується у відношенні до нашого тіла, а «медитація» - у відношенні до мозку, обидва методи заспокоюють і відновлюють рівновагу системи «тіло-мозок».

Отже - розслабитися. На перший погляд - що ж може бути простіше. Але ти навряд чи зможеш зробити це. Вібрації міста дуже глибоко проникли в твої думки, в твої вчинки, в твоє тіло. Розслабитися повністю - це означає відключитися від зовнішнього світу (прибрати звичний звук телевізора або тюнера), піти від своїх думок, а просто опинитися наодинці з найближчою людиною - з самим собою.

Але - на подив - для багатьох цей достатньо простій експеримент

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні