Історія зародження періодичної преси в країнах Європи і США

Німеччина. Перші видання1609 рік вважається роком народження європейської періодики (періодичному друку). Перші газети в Германії виходили в Страсбурзі і Аугсбурге в 1609 році, а з'явилися вони, судячи по змісту номерів, що збереглися, декілька раніше (у одній їх номерів Страсбурзької газети указується, що в 1609 році вона видаватиметься "за прикладом минулих років"). Страсбурзька газета називалася "Відомістю" (Relatio) і розповідала вона про видатні і визначні події, що здійснювалися у Верхній і Нижній Німеччині, у Франції, Італії, Шотландії, Англії, Іспанії, Угорщині, Польщі, Молдавії і Туреччині за нинішній 1609 рік. Всі відомості віддруковані у такому вигляді, в якому були доставлені". Видавництво Страсбурзької газети було під управлінням молодого друкаря Іоганна Каролюса. У тому ж році в Аугсбурге з'явилася інша щотижнева газета, під видавництвом Лука Шульте.  Протягом наступних років подібні тижневики набули поширення по всій Європі. Німеччина. Проблеми виданняПрактично всі номери газет Німеччини складалися статтями кореспондентів з різних ділянок Європи, які розміщувалися абсолютно довільно, без всякого зв'язку. Це було просте виклади фактів, в яких не помічалася не аналітична оцінка, ні точка зору автора (тільки у дуже окремих випадках). "Сухість" газет Німеччини можна пояснити жорстокою цензурою. Газети Німеччини не мали певної спрямованості і тематики, оформлення видання мало недопрацьований характер. Якість друку була на низькому рівні, в текстах можна було зустріти велику кількість друкарських помилок і помилок.  Але, не дивлячись на всі недоліки, газети отримували велику популярність серед народу і набули широкого поширення. Яскравим прикладом розвитку періодичної преси в Германії стала поява в 1673 році газети - "Кур'єр", засновником якої є Хома фон Вірінген.  До кінця 17 сторіччя періодична преса завоювала Німеччину. У її користі і необхідності вже не сумнівалися. Більш того, освічені люди підкреслювали особливе значення газети.
Англія. Перші виданняАнглійську пресу кінця XVI століття представляли рукописні листки, під назвою "News", але з розвитком техніки були витиснені друкарськими виданнями (ще не періодичними), як "Ballada of the News" ("Балади новин")
Багато англійських газет були схожими з німецькими відомостями. Також існували так звані "ярмаркові видання" - "Новини з Фландрії", "Новини з Німеччини і Голландії". До цієї категорії видань відноситься "Англійський Меркурій" ("Mercurius Britanicus"), наскільки номерів, якого збереглися. "Меркурій виходив в 60-і роки XVI сторіччя. "Меркурій" розповідав англійцям про події зовнішньої і внутрішньої політики Англії інших країн Європи. З тих пір назва "Меркурій" постійно використовується в назвах періодичної преси Англії.

Англія. Бум періодичної пресиТільки на початку XVII століття в Англії з'являється періодична преса. Одне з них називалося "Щотижневі новини з. " ("Weekly News from. "), яке видавалося в Лондоні Н. Борном і Т. Арчем. 20-і - 30-і XVII століття Англії знаменуються активним розвитком друкарського видавництва, у великій кількості з'являються газети різного роду "News". Але уряд бере друкарська і журналістська справа під свій контроль, тим самим монополізуючи її. Ліцензії на друкарську і друкарську справу можна було отримати лише з рук монарха, що відбувалося досить рідко. Відомі імена деяких видавців тієї пори, що мали таке має рацію, - Натаніель Баттер, Б. Доунез і Н. Нейвері. Користуючись сучасною термінологією, можна сказати, що це були журнали з обкладинкою, невеликого формату об'ємом в 6 - 25 сторінок. Потрібно сказати, що політична ситуація в Англії і

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні