Органи управління Міжнародного кооперативного альянсу та їх основні функції

Місія, структура та принципи діяльності МКА. Міжнародний кооперативний альянс був створений в серпні 1895 р. в Лондоні. З 1982 р. штаб-квартира МКА розташований в Женеві (Швейцарія). Юридичний статус МКА як корпоративного органу регулюється положеннями Цивільного кодексу Швейцарії. Офіційними мовами МКА є англійська, французька, німецька, російська та іспанська. Рішення щодо ступеня використання кожної мови приймає правління.

Веб-сторінка Міжнародного кооперативного альянсу — http://2012. coop/en

Членами МКА є міжнародні та національні кооперативні організації з усіх секторів економіки, включаючи сільське господарство, банківський сектор, рибальство, охорону здоров’я, житлове будівництво, промисловість, страхування і туризм.

Міжнародний кооперативний альянс об’єднує кооперативні організації всього світу, представляє їх інтереси та слугує їм. МКА стоїть на сторожі цінностей та принципів кооперативного руху, характерної для нього вартісно-орієнтованої економічної моделі, яка надає індивідам і громадам інструмент самодопомоги та впливає на їх розвиток. Альянс захищає інтереси кооперативів, поширює кращий досвід та ноухау, сприяє розбудові їх спроможності, здійснює моніторинг діяльності та поступу кооперативних організацій.

МКА діє на підставі Статуту, прийнятого Генеральною Асамблеєю 6 червня 2008 р. (набув чинності 1 січня 2009 р. ), зі змінами, внесеними Генеральною Асамблеєю 20 листопада 2009 р.

Цілями МКА є:

1) сприяння світовому кооперативному руху, що базується на принципах взаємодопомоги та демократії;

2) підтримка та захист кооперативних цінностей та принципів;

3) сприяння розвитку економічних та інших взаємовигідних стосунків між організаціями-членами;

4) сприяння міжнародному миру і безпеці шляхом підтримки сталого людського розвитку, економічного і соціального прогресу народів;

5) сприяння досягненню рівності між жінками і чоловіками в процесі прийняття рішень та в іншій діяльності в межах кооперативного руху.

МКА організований на глобальному, регіональному, секторальному та тематичному рівнях, він структурно складається:

–  з центральної штаб-квартири;

–  чотирьох регіонів (Африка, Америка, Азія, Європа);

–  глобальних та секторальних організацій;

–  тематичних комітетів.

МКА намагається досягти своїх цілей на всіх вищезазначених рівнях:

–  слугуючи форумом для обміну досвідом та джерелом інформації про розвиток кооперативного руху, відповідні дослідження і статистику;

–  координуючи дії, спрямовані на сприяння розвитку кооперативного руху;

–  налагоджуючи співробітництво з глобальними та регіональними інституціями, зокрема з організаціями ООН, іншими урядовими і неурядовими міжнародними та національними організаціями, які переслідують важливі для кооперативного руху цілі;

–  будь-якими іншими доречними способами

 Визначення кооперативу (ст. 6 Статуту МКА)

Кооператив  є  самоврядною  асоціацією  осіб,  які  добровільно об’єдналися з метою задоволення своїх спільних економічних, соціальних і культурних потреб та прагнень шляхом створення підприємства, яке перебуває в їх спільній власності та демократично контролюється ними.

Кооперативи засновані на цінностях самодопомоги, особистої відповідальності, демократії, рівноправ’я, рівності та солідарності. Відповідно до традицій засновників кооперативного руху, члени кооперативів обстоюють такі етичні цінності, як чесність, відкритість, відповідальність перед суспільством і турбота про інших людей.

«Декларація кооперативних принципів» була прийнята у верес ні 1995 р. в Манчестері на Міжнародному конгресі МКА, який був при свячений столітньому ювілею Альянсу. До тексту Декларації включили оновлений перелік основоположних принципів, покликаних слугувати настановою для кооперативних організацій усіх країн світу на початку ХХІ ст.

Принципи кооперації є керівними настановами, за допомогою яких кооперативи втілюють свої цінності в практику:

  1. Добровільне та відкрите членство. Кооперативи є добровільними організаціями, відкритими для всіх людей, які здатні скористатися їх послугами та готові взяти на себе обов’язки членства, без гендерної, соціальної, расової, політичної та релігійної дискримінації;
  2. Демократичний контроль з боку членів. Кооперативи є демократичними організаціями контрольованими своїми членами, які беруть активну участь у формуванні їх політики та прийнятті рішень. Жінки і чоловіки, які є обраними представниками, під звітні членам кооперативів. Члени первинних кооперативів мають рівні права під час голосування (один член — один голос). Діяльність кооперативів інших рівнів також організована на демократичних засадах.
  3. Участь членів кооперативу в економічній діяльності. Члени кооперативів беруть справедливу участь у формуванні основного капіталу своїх кооперативів та демократичному контролі за ним. Щонайменше частина цього капіталу є, зазвичай, спільною власністю кооперативу. Члени кооперативу, як правило, отримують номінальні або мінімальні виплати по своїм пайовим внескам, що є умовою їх членства. Кооператори скеровують прибуток на досягнення однієї або всіх зазначених цілей: розвиток власного кооперативу, іноді шляхом створення неподільних фондів; виплати членам кооперативу пропорційно їх участі у господарській діяльності кооперативу; підтримку інших заходів, схвалених членами кооперативу.
1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні