Побудова розрізів і фасадів. Налаштування 3D зображень

Як створити розріз будинку і фасад?

Вікна розрізів і фасадів - це робочі вікна Archi CAD і вони перебувають в інтерактивному зв'язку з іншими вікнами проекту, однак створення нових елементів у цих вікнах обмежене. Різниця між розрізом і фасадом полягає лише в тім, перетинає січна площина будинок, чи ні. Вчитися створювати розрізи треба на проекті будинку, так що як звичайно, створюємо новий проект, але на цей раз двоповерхового котеджу. Створіть перший поверх. План першого поверху будинку, з яким ми будемо працювати. Можна, звичайно, експериментувати і на проекті іншого будинку, але всі розрізи й фасади в даному занятті будуть будуватися на ньому. Слід звернути увагу, що в перекритті передбачений проріз для сходів. Створіть другий поверх. Другий поверх має аналогічне з першим поверхом планування кімнат і практично однакове планування вікон і дверей (за винятком вхідних дверей на першому поверсі й вікна в холі на другому). Доцільно використовувати копіювання при створенні другого поверху. Тип сходів оберіть з розворотом і напівплощадкою. Якщо розміри холу збігаються з показаними на планах і висота поверху 2900 мм, то раджу встановити для сходів такі розміри.

Для створення розрізів і фасадів вибираємо кнопку Section/ Elevation Tool (Розріз/Фасад) на панелі інструментів. Однак, перш ніж створювати перший розріз, треба настроїти його параметри. Для цього зробимо подвійне клацання на обрану кнопку Section/Elevation Tool (Розріз/Фасад), після чого повинно з'явиться вікно Section/Elevation Settings (параметри розрізів і фасадів). Роздивіться вікно. У даному вікні перша пара кнопок (найбільших) дозволяє вибрати тип розрізу - звичайний (він активний зараз) або 3D розріз (хоча це не "повноцінний" 3D). Нижче настроюються параметри типу, розміру й кольорів шрифту для підпису розрізу/фасаду на планах і тип самої лінії розрізу. Ще нижче настроюється тип, розмір і кольори маркера лінії розрізу/фасаду. В верхній частині вікна праворуч розташовані поля для завдання імені й номера розрізу, а праворуч нижче - найважливіші на даний момент для нас властивості. Horizontal Range який показує, буде наш розріз нескінченної або обмеженої глибини й Vertical Range, що показує чи буде розріз перетинати всю висоту проекту або від і до зазначених Вами позначок. Зараз обидва цих параметри встановлюємо в положення Infinite (нескінченність). Зверніть увагу: вибрати конструкційний метод побудови розрізу, тобто буде він кінцевої глибини або нескінченним можна і на панелі InfoBox, перемикаючи Construction method даними кнопками. Зараз показаний розріз нескінченної глибини, його ж ми вибирали в пункті 8. Отже, щоб побудувати розріз треба провести на плані лінію розрізу, потім після клацання показати поворот убік, у якому буде здійснюватися перегляд розрізу. Коли зробите ще одне клацання і покажчик миші перетвориться в "око", залишається підтвердити розріз останнім клацанням. Лінія розрізу буде виглядати приблизно так

Поруч із лінією - номер розрізу (той, що настроюється у вікні Section/Elevation Settings). Щоб переглянути сам розріз, у верхньому меню виберіть Window - Section/Elevation - Ім'я розрізу. У цьому випадку ім’я розрізу А/1. Тепер давайте створимо фасад. Для цього досить лінію розрізу провести не через будинок, а біля нього, наприклад так, як побудовано розріз А/2. Якщо Ви створювали такий будинок, як у прикладі, фасад буде виглядати. Далі створимо розріз обмеженої глибини. Для цього настроїмо дану властивість у вікні Section/Elevation Settings або на панелі Info Box. Будується розріз обмеженої глибини аналогічно нескінченному, тобто проводимо на плані лінію розрізу, потім після клацання показуємо поворот убік напрямку перегляду, але величина повороту показує глибину розрізу. Коли після клацання покажчик миші перетвориться в "око", підтверджуєте розріз останнім клацанням. Лінія розрізу А/3 буде подвійною, тобто друга лінія показує глибину розрізу. Переглянемо тепер сам розріз (верхнє меню Window - Section/Elevation (Розріз/Фасад) - Ім'я розрізу). Побачимо ми приблизно те, що не буде видно ні сходів, ні вікон, ні стіни на задньому плані. Все це тому, що розріз обмеженої глибини, і всі ці елементи за межею перегляду розрізу. Останнє, що ми вивчимо в даному занятті, - створення 3D розрізу, тобто об'ємного розрізу будинку, який можна переглядати під довільним кутом. Щоб побудувати такий розріз спочатку треба переключитися в 3D вікно (Ctrl-3) і, залишаючись у цьому виді, у верхньому меню вибрати Image (Візуалізація) - 3D Cutting Planes. . . . (Січні площини. ) Після відкриється вікно 3D Cutting Planes такого виду. У даному вікні треба показати лінію розрізу (зверніть увагу, це 3D розріз, окремого вікна він створювати не буде) і напрямок відсі-ченої частини. Щоб побачити розріз, досить у верхньому меню вибрати (зробити активним) пункт верхнього меню Image (Візуалізація) - 3D Cutaway (3D розріз). Після цього в 3D вікні Ви побачите об’ємний розріз увагу: що цей розріз можна "обертати" стандартними методами. Щоб повернуться до звичайного виду 3D вікна досить зробити пункт Image (Візуалізація) - 3D Cutaway (3D розріз) не активним, а потім закрити й знову відкрити вікно. Обов'язково збережіть даний проект (і запам'ятайте ім'я і шлях), тому що він нам знадобиться в наступних заняттях. Зверніть увагу: Перед збереженням необхідно переключитися в план проекту, тому що в 3D вікні можна зберегти лише картинку.