Библейские пророки, как религиозные и моральные лидеры

План

Вступ

1. Ім'я.

2. Суть пророцтва.

3. Особливості пророчих споглядань.

4. Ціль пророчого служіння.

5. Безсумнівність Божого покликання пророків.

6. Мова пророків.

7. Історія пророцтва.

8. Значення пророчих книг.

9. Розташування пророчих книг у Біблії.

10. Пророки Ілля та Єлисей

 а) Виноградник Навуфея

 б) Єлисей - наступник пророка Іллі

 в) Джерело в Єрихоні

 г) Порятунок вдови від кредитора

 д) Зцілення сирійця Нєємана

 е) Облога Самарії

11. Іов

12

Пророк Данило

 а) Золотий істукан

 б) Бенкет Валтасара

 в) Пророк Данило в ямі з левами.

 г) Повернення із вавілонського падіння

13. Висновок

14. Література

 

Вступ

Протягом більш ніж двох тисячоліть пророчі книги Біблії зберігають в очах віруючих авторитет "божественного одкровення".

І в наші дні багато хто вірить, ніби біблійні пророцтва продовжують збуватися. Хто такі пророки? Чим є їх прогнози і чи можна знайти в них пророцтва про наші часи?

З незапам'ятних часів людина прагнула взнати майбутнє, взнати не з порожньої цікавості, а з цілком практичною метою - вплинути на нього, оскільки від цього залежатиме його, благополуччя. Первісні люди не були фаталістами. Вони вважали, що майбутнє можна змінити, якщо тільки знати, як і коли відбудеться те, що може торкнутися його самого, його роду, його племені. Тому серед обов'язків якнайдавніших чаклунів, шаманів, жерців найважливішим завжди вважався обов’язок "провидіти" і передбачити майбутнє, оскільки вважалось, що їх близькі відносини з духами і допомога останніх дають їм таку можливість.

Африканські чаклуни і сибірські шамани викликали дощ, лікували хворих і разом з тим провіщали майбутнє, - це були первісні пророки.

1. Ім'я.

 Пророки звались у євреїв nabi, тобто „говорять”. В корені слова – дієслово, яке збереглось до наших днів в арабській мові, - nabaa - давати звістку. Але якщо цей епітет „говорять” (nebiim) надаються лише деяким особам, то під ним розуміють, очевидно, особливі люди, які заслуговують за свою мову виняткової уваги та поваги, люди, послані Богом для піднесення Його волі. Таким чином, слово nabi має означати вісника Божественного одкровення.

 Пророками називаються такі святі люди, які, по навіюванню Духу Святого, прорікали, тобто передбачали, майбутнє, особливо про грядущого Рятівника миру; сповіщали волю Божу, учили людей істинній вірі і благочестю і творили різні знамення і чудеса.

Вони викривали євреїв в ідолопоклонниці, закликаючи їх до покаяння. одні з них проповідували тільки усно, а інші, крім того, залишили після себе священні книги, написані ними по навіюванню Духу Святого.  

2 . Суть пророцтва

 Якщо пророки повинні були сповіщати

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12