Дмитрий Донской

План

Вступ  

1. Початок князівства Дмитра 

2. Москва – політичний лідер Русі   

3. Військовий талант Дмитра  

4. Розгром війська Мамая на Куликовому полі  

5. Значення Куликовськой битви     

Висновок     

Список використаної літератури     

 

Вступ

Історія Російської держави повна прикладів видатних особистостей, які зіграли важливу роль в розвитку нашої країни: Олександр Невський, Петро Перший і багато інших.

Одним з таких прикладів являться Дмитро Донський (1350 – 1389 рр. ). Він першим з московських князів очолив озброєну боротьбу російського народу проти монголо-татарських завойовників. Перш за все, його ім'я пов'язують з перемогою на Куликовому полі, де він проявив видатний полководницький талант, за що і прозвав Донським. Ця битва довела відродження сил Росії і стала початком звільнення її від Монголо-татрського іга.

У княження Дмитра Донського Москва затвердила своє керівне положення в російських землях. При нім був побудований перший кам'яний Кремль в Москві (1367 р. ), з'явилася артилерія, яка в 1382 р. застосовувалася при обороні Москви від військ Тохтамиша.

Життя Дмитра Донського, його подвиги (особливо Куліковськоє битва) завжди були об'єктом пильної уваги і вивчення в різних сферах політичного, дипломатичного і наукового життя російського суспільства XV-XX ст

Тому я вирішила теж звернутися до цієї теми і відобразити в своєму рефераті основні віхи життя цього великого полководця.  

1. Початок княження Дмитра

Після розгрому Північної Русі монголо-татарами і смерті великого володимирського князя Юрия Всеволодовича (1188-1238), старшим в роді залишився Ярослав Всеволодович (1190-1246), який і став великим князем.

У 1243 році, повернувшись із західного походу на р. Волгу, викликав до себе великого князя Ярослава Всеволодовича. Чинити опір було марно - велика частина Русі була спустошена і знесилена Батиєвим погромом. Ярослав поїхав в ставку і отримав ярлик на велике княження, визнавши васальну залежність Русі від Золотой Орды.

Навала Батия була першим, але далеко не останнім вторгненням монголо-татар в межі Русі. Російські князівства ще не встигли залікувати рани, отримані від навали Батия, як на них обрушилися нові походи кочових завойовників. За допомогою таких походів хани намагалися укріпити свою державу на Русі. Що піддається все новим і новим нападам країні було важко збирати сили для рішучої відсічі завойовникам. Постійні князівські усобиці давали ханам Золотої Орди приводи для втручання в росіяни справи, часто монгольські загони приходили на пряме запрошення князів, які використовували їх в міжусобних війнах.

Останній син Калити Іван Червоний, помер коли його спадкоємцеві Дмитру виповнилося 9 років. Малоліттям московського князя поспішив скористатися суздальско-нижегородский князь Дмитро Костянтинович - четвероюродный дядько Дмитра. Проте окрім московських князів в закріпленні великого княження за московською династією було зацікавлено московське боярство. Боярський уряд, що існував при малолітньому князеві, на чолі з митрополитом Алексієм шляхом дипломатичних переговорів в Орді і військового натиску на суздальско-нижегородского князя добився від нього відмови від великого княження на

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы