Добровольная уплата налогов

Добровільна сплата податків

Добровільне виконання податкового обов'язку полягає в діях, заснованих на особистому вільному волевиявленні платника податків. І в ці дії включаються:

- облік доходів і витрат, а також об'єктів оподаткування

- числення сум податку, що підлягає сплаті

- своєчасне представлення платіжного доручення або внесення наявних засобів

- декларування доходів і витрат і об'єктів оподаткування

- зберігання даних свого обліку (для організацій це буде зберігання даних бухобліку).

Треба сказати, що добровільне виконання податкового обов'язку є основним способом сплати податків. Примусове виконання – це додатковий спосіб, який виникає тільки у тому випадку, коли платник податків не реалізує перший добровільний порядок сплати. Це теж дуже важливо, тому що якщо платнику податків не надана можливість добровільно сплатити, а відразу використовується примусовий спосіб, то насправді це порушення НК.

У поняття добровільного виконання податкового обов'язку включаються наступні моменти, і вони є загальними для фіз-лиць і юрособ. Перший момент полягає в тому, що добровільний порядок є первинним і він повинен бути у будь-якому випадку наданий платнику податків. По-друге, податковий обов'язок виконується у валюті за загальним правилом.

Податковий обов'язок добровільно виконується у встановлені терміни, але можливе і дострокове виконання податкового обов'язку.

Добровільна сплата податку може здійснюватися як повністю, так і частково. Не йдеться про авансові платежі, а про те, що це сплата податку часткова до настання терміну сплати податку. Для фізичної особи це важливо, тому що він може свій податковий обов'язок розділити на декілька частин і виконати

І податковий орган не має права відмовити в ухваленні частини податкових обов'язків, зобов'язаний цю частину податку прийняти.

Сплата податків може здійснюватися як в наявній, так і в безготівковій формі. До НК це твердження відносно юридичних осіб не застосовувалося, а діяло правило про те, що юрособи можуть сплачувати податок тільки в безготівковій формі, виходячи з того, що всі розрахунки юридичних осіб здійснюються в безготівковій формі, за винятком тих сум, які дозволені Центральним Банком. В п. 3 ст. 58 НК з'явилося це загальне правило про те, що платник податків може сплачувати податок, як в наявній, так і в безготівковій формі. Тому юридична особа також може сплачувати податок в наявних грошових коштах. Такі ситуації теж виникають, вони породжені практикою, наприклад, коли арештований рахунок або припинені операції по рахунку, а треба подати позовне до суду, і при подачі позовного в суд потрібно заплатити держмито. Як її заплатити, якщо рахунок арештований? В даному випадку можлива сплата податку в наявних засобах і це знімає проблему у нашого платника податків.

Останній момент, який характеризує добровільність виконання податкового обов'язку, полягає в тому, що платник податків виконує податковий обов'язок самостійно, якщо інше не передбачене податковим законодавством. Інше – це якраз ситуації податкових агентів, які примусово включаються законодавцем в цей процес.

У добровільному порядку відмінності між сплатою організаціями і фізичному особою існують, і ці відмінності ми розглянемо.

Добровільне виконання податкового обов'язку організацій полягає в тому, що:

1 2

Похожие работы