Экология Киева

План

Призначення земель.  

Забруднення повітря автотранспортом. .  

Забруднення промисловими підприємствами.  

Зони забруднення повітря.  

Водойми.  

Питна вода.  

Стан водогонів і каналізацій.  

Зелені насадження.  

Небезпечні рослини.  

Фауна Києва.  

Побутові відходи.  

Радіаційна обстановка.  

Екологія Києва — стан і характеристики екосистеми міста Києва. Найбільш значущі складові екосистеми: повітряний басейн міста, міські та приміські джерела води, ґрунти міста.

Призначення земель

За даними на 2006 рік:

  • · Загальна площа Києва в адміністративних межах складає 835,6 кв. км, або 83,6 тис. га (0,14% території України); з них забудована територія складає 33,8 тис. га або 40,4%, з них землі житлової забудови займають 6,2 тис. га.
  • · Під промисловими об’єктами зайнято 6,0 тис. га, громадськими будівлями 6,7 тис. га, вулицями, площами, набережними зайнято 5,0 тис
    га, об’єктами транспорту 2,2 тис. га.
  • · Зелена зона займає в загальних межах міста 56,3 тис. га.
  • · Площа зелених насаджень загального користування складає 5,6 тис. га.
  • · Водне дзеркало міста має площу 6,7 тис. га, в тому числі міські об’єкти водного господарства мають площу понад 2,3 тис. га.
  • · Сільськогосподарські угіддя, багаторічні насадження, пасовиська в межах міста - 5,3 тис. га.

Забруднення повітря автотранспортом

Загальний рівень забруднення повітря в Києві становить вище середнього по Україні та оцінюється спеціалістами як високий.

Спеціалісти вирізняють у повітрі Києва більше двох десятків різних шкідливих домішок. Більш за все серед них діоксиду сірки, |оксиду вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду та звичайної пилюки.

Головним забруднювачем повітря, за даними департаменту екологічного контролю Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, є автомобілі. У Києві автомобільний транспорт дає 83,4 % усіх шкідливих викидів у атмосферу. Більшість автотранспортних засобів за викидами вихлопних газів задовольняє лише нормам Євро-2. Більша кількість автомобілей працює на низькооктановому бензині, в який додається потужніший Канцероген — Тетраетілсвинець. Вихлопні гази автомобілей особливо шкідливі для здоров’я, так як їх викид здійснюється безпосередньо у зону дихання людей — у безпосередній близькості від тротуарів у зоні активного пішохідного руху.

Й без того висока концентрація діоксиду азоту у повітрі Києва, за даними спеціалістів Центральної геофізичної обсерваторії Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, що перевищує норму більш ніж у два рази, влітку може збільшуватися у п’ять-шість разів — за рахунок більшого скупчення машин і певних погодних умов.

В окремі періоди, коли метеорологічні умови сприяють накопиченню щкідливих речовин у приземному шарі атмосфери, концентрації домішок у повітрі можуть різко підвищуватися — виникає смог.

Аналізи забруднення повітря (за 20 показниками) свідчить про те, що більше всього повітря забруднене з березня по серпень, при цьому пік припадає на травень-червень.

Близько 80% машин експлуатується понад вісім років, тому не мають спеціальних прилаштувань для нейтралізації шкідливих речовин.

Забруднення промисловими підприємствами

1 2 3 4

Похожие работы