Этикет семейных отношений

Якщо всі члени сім'ї прагнуть ладнати між собою і уникати конфліктів, в будинку завжди пануватимуть мир і згода. Цього не так-то просто досягти, деколи необхідне велике зусилля, щоб погасити іскри сварки, що розгорається.

Дехто вважає, що ввічливість необхідна лише зовні удома, а у сімейному колі можна і розслабитися. Проте розслабитися — не означає забути всі ввічливі слова. Вам здається, що «будь ласка», «спасибі», «пробач» не потрібні, можна обійтися і без них. Так, в деяких випадках можна і справді не вживати цих умовних виразів. Якщо мова йде про речах тих, що буденних» знаходяться в компетенції, наприклад, дружини, чоловік може просто нагадати: «Заплати за телефон». Він не зобов'язаний постійно «просити» про це. Чоловік може і не дякувати дружині всякий раз, коли вона ставить перед ним обід, як і їй не обов'язково говорити «спасибі», коли він подає їй пальто. Просити про послугу і дякувати слід в інших випадках. Наприклад, чоловік може сказати: «Принеси, будь ласка, мої сигарети, мені не хочеться переривати роботу». За надану послугу він повинен подякувати дружині.

Велику роль у взаєминах близьких людей грає інтонація. Вона здатна звести нанівець» всі ввічливі вирази. Фраза: «Налий мені каву» — може звучати доброзичливо і ввічливо, тоді як слова: «Дуже прошу, налий, будь ласка, кава» — можуть нагадувати наказ

У кожній сім'ї прийняті свої звернення один до одного. Немає нічого поганого, коли чоловік називає ж ну «малятко», а вона його «котик», проте ці ласка тільні прізвиська не призначені для сторонніх вух. У присутності третіх осіб краще називати один одного по імені.

У подружжя часто викликає утруднення звернення до батьків чоловіка. Якщо ви не хочете або не можете називати тещу або свекруху мамою, звертайтеся по імені-по батькові. Не варто звати тещу «бабусею», а свекруха «тіткою Машею», це неввічливо.

Дуже часто причиною конфліктів є сумісне мешкання в квартирі подружжя і їх батьків. Особливо часті сварки, коли в одній квартирі проживають свекруха і невістка. Не варто з'ясовувати, хто з них «господиня», вони обидві мають рівні має рацію на це «звання», навіть якщо невістка не приймає великої участі в господарських справах із-за своєї зайнятості на роботі і в навчанні. В той же час і свекруха, унаслідок хвороби, не має навантажень в домашніх справах, залишається «старшою» господинею: їй надають почесне місце за столом і радяться з приводу змін в побуті. Украй неввічливо поступають сім'ї, що усувають стареньких бабусь від участі в житті сім'ї, що не запрошують їх за святковий стіл під час сімейних торжеств.

Якщо в гості приходять ровесники дочки або зятя, матері не обов'язково приймати участь в їх вечірках. Вона може вийти до них на декілька хвилин, щоб поздороватися. Так само і представники молодшого покоління не зобов'язані бути присутнім при зустрічах батьків і їх друзів. Робити це потрібно лише тоді, коли мати або отець спеціально просять дітей про це.

Пристойність вимагає, щоб гостивши, що з'явився до одного з членів сім'ї, привітали всі останні, але це не означає, що вони весь вечір повинні провести у

1 2 3 4 5

Похожие работы